پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | به دنبال اخذ مجوز جایگاه سوخت فرودگاه کلاله هستیم/ استمرار پروازهای فرودگاه کلاله نیازمند حمایت خیرین است

تاریخ خبر: // کد خبر: 306307 // // // //


به دنبال اخذ مجوز جایگاه سوخت فرودگاه کلاله هستیم/ استمرار پروازهای فرودگاه کلاله نیازمند حمایت خیرین است

رئیس فرودگاه کلاله از رایزنی از طریق نماینده شرق گلستان برای اخذ مجوز جایگاه سوخت فرودگاه کلاله، خبر داد.


به دنبال اخذ مجوز جایگاه سوخت فرودگاه کلاله هستیم/ استمرار پروازهای فرودگاه کلاله نیازمند حمایت خیرین است

فرودگاه قدس کلاله یکی از پرحاشیه ترین فرودگاههای کشور است که از عمر ساخت آن بیش از نیم قرن می گذرد؛ ولی عمر پروازهایش به چند سال نیز نمی رسد. نمایندگان قبلی شرق گلستان تلاش هایی برای راه اندازی این فرودگاه کرد ولی تلاش هایش علی رغم آغاز پروازها به پایان نرسید و دوباره این پروازها به رکود رسید.

حالا نماینده جدید به عنوان نماینده مردم در مجلس قرار گرفته و مردم امیدوارند که فرصتهای اقتصادی جدید پیش روی منطقه قرار بگیرد.

مهدی جمشیدی، رئیس فرودگاه قدس کلاله در خصوص آخرین وضعیت فرودگاه به خبرنگار ما، گفت: ساخت دیوار حفاظتی فرودگاه 10 درصد پیشرفت دارد و امیدواریم که تا پایان سال 75 درصد کار ساخت به اتمام برسد.

جمشیدی در خصوص پروازها هم گفت: در حال حاضر با رایزنی با نماینده محترم شهرستان های مینودشت کلاله و مراوه تپه و گالیکش دکتر آریان پور به دنبال کسب مجوز جایگاه سوخت می باشیم که در صورت هم افزایی بیشتر مسئولین بویژه فرماندار و استاندار گلستان، این امر سرعت می گیرد.

وی ادامه داد: در خصوص پرواز در صورت استقبال مردم و حمایت خیرین و پرداخت بخشی از هزینه صندلی هواپیما برای مسیر تهران، آمادگی پذیرش پرواز وجود دارد البته باید تا 6 ماه حمایت ها باشد تا پرواز تثبیت شود.

رئیس فرودگاه قدس کلاله اضافه کرد: برنامه بعدی پرواز ها در صورت حل مشکل جایگاه سوخت مسیر زاهدان خواهد بود ولی درخواستهایی هم برای پرواز کلاله به زابل داریم که در حال بررسی است.

جمشیدی در خصوص پروازهای آموزشی هم در این فرودگاه گفت: در خصوص هوانوردی عمومی جهت پرواز های آموزش خلبانی و چتر بازی در حال مذاکره هستیم.

فرودگاه قدس کلاله در استان گلستان قرار دارد و اولین فرودگاه ساخته شده در استان گلستان است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت گلستان ما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو