پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اطلاعیه هواپیمایی ماهان در خصوص داستان منتشر شده از خلبان این شرکت در خصوص سردار سلیمانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 306525 // // // // خبر مهم


اطلاعیه هواپیمایی ماهان در خصوص داستان منتشر شده از خلبان این شرکت در خصوص سردار سلیمانی

شرکت هواپیمایی ماهان شایعاتی که به تازگی در فضای مجازی درباره یکی از پروازهای این شرکت هواپیمایی منتشر شده است را تکذیب کرد.


اطلاعیه هواپیمایی ماهان در خصوص داستان منتشر شده از خلبان این شرکت در خصوص سردار سلیمانی

روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان امروز جمعه ٣٠ خرداد در کانال تلگرامی خود نوشت: در پی انتشار خبری در فضای مجازی که به تازگی دست مایه رسانه های خبری بیگانه شده است تا بدین وسیله هواپیمایی ماهان و خدمات این شرکت را مورد حمله و تاخت و تاز قرار دهند، شرکت هواپیمایی ماهان ضمن تکذیب آن و به جهت تنویر افکار عمومی توجه مخاطبان محترم را به موارد ذیل جلب می نماید:
۱ – شرکت هواپیمایی ماهان شرکتی خصوصی است و هیچ سهمی از درآمد عمومی یا منابع دولتی و غیره ندارد و از این رو تمام سعی و توانش بر این استوار است که با سخت کوشی، علاوه بر تامین معیشت حدود ۱۰ هزار نفر پرسنل شاغل مستقیم و غیر مستقیم خود، سایر هزینه های سنگین صنعت گران قیمت هوایی را نیز تهیه و تامین نماید؛ از این رو نه تنها کلیه پروتکل ها و قوانین صنعت هوایی داخلی مطابق تأیید سازمان هواپیمایی کشوری را رعایت می کند، بلکه تحت عالی ترین استانداردهای ICAO و IATA و IOSA عمل می نماید. این شرکت هواپیمایی از معدود شرکت های داخلی است که می تواند بسیاری از خدمات حمل و نقل هوایی را در بهترین شکل ممکن انجام دهد و از این رو همواره مورد جدی ترین تهدیدها و تحریم های ظالمانه دشمنان داخلی و خارجی کشورمان قرار گرفته است.
اقبال همیشگی ملت شریف ایران به این شرکت هواپیمایی گواه همه خدمات صادقانه این شرکت در طول حدود سه دهه فعالیت آن می باشد.
۲ – این شرکت از سال ۲۰۱۱ میلادی، یعنی از ۹ سال قبل، تحت شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم ها قرار گرفته است و تمام حرکات و رفتارهای آن تحت نظر سرویس های امنیتی دشمنان ایران عزیز قرار دارد. بدیهی است در این جنگ رو در رو اگر می توانستند کوچکترین بهانه ای برای ضربه زدن و زمین گیر نمودن این شرکت هواپیمایی به دست آورند هرگز این فرصت را از دست نمی دادند و بهترین بهره را از آن می بردند.
تا امروز حتی یک مورد تخلف بر علیه هواپیمایی ماهان در هیچ نقطه ای از جهان ثبت و اعلام نشده است بلکه با کلی گویی و انتساب اتهامات واهی سعی بر تحریم و تخریب نموده اند.
۳ – اکنون که پرسنل خدوم، مؤمن و میهن دوست شرکت هواپیمایی ماهان راه های جدیدی را برای کم اثر نمودن فشار تحریم ها و حتی در برخی موارد خنثی نمودن آن کشف کرده اند و دشمنان از این امر به ستوه آمده اند و غرورشان جریحه دار شده است، پی از ناکارآمدی تحریم ها در زمین گیر کردن این شرکت، وارد فاز جدیدی شده اند که آن وضع تحریم های جدید و تخریب اعتماد عمومی است تا با ایجاد جوسازی رسانه ای و تبلیغات منفی به خیال خود بتوانند این شرکت را در رسیدن به اهداف بلندخود متوقف نماید.
۴ – امروز که سردار رشید اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به آرزوی دیرین خود رسیده است، بعید نیست که عده ای بخواهند با جعل حکایت و طرح داستان های خیالی برای خود شهرتی دست و پا کنند و آن شهید عزیز را مدیون جانفشانی خود قلمداد کنند؛ غافل از این که دروغ نمی تواند برای کسی عزت آفرین باشد زیرا رسوایی برملاشدنش نه تنها عزت را از بین می برد بلکه مختصر آبروی گذشته را نیز به باد خواهد داد.

این قرائت خوش بینانه از نقل چنین حکایتهای کذبی است؛ وا اسفا اگر درهم راستایی و هم داستانی با دشمنان کشور و به منظور مستند سازی تخلف شرکت هواپیمایی ماهان باشد تا برای تحریم های جدید مورد بهره برداری قرار گیرد یا ماهان را شرکتی نظامی معرفی نماید و اعتماد عمومی را خدشه دار کند.
۵ – سپاه پاسداران انقالب اسلامی به عنوان یکی از ارکان مستحکم نظامی ایران همراه ارتش سرافراز جمهوری اسلامی و سایر قوای مسلح و نیروهای امنیتی و نظامی، رسالت پاسداری و صیانت از ایران عزیز اسلامی را عهده دار است.

بنابر آنچه در سالهای گذشته در عملکرد این نیروهای نظامی و در عمق استراتژیک دشمن مشاهده شده است، به قدر کافی از توان عملیاتی و لجستیکی مناسب برخوردار بوده است تا آنجا که طومار داعش را در عراق و سوریه پیچیده، در خلیج فارس مقتدرانه حضور داشته، آسمان ایران را برای سیستم هوایی امریکا ناامن و پرخطر کرده و موجب سرافکندگی ارتش امریکا در پایگاه های نظامی خودش شده و به زانو درآورده است.

چنین نیروهای پرتوان و قدرتمندی با چنین اهداف بلند و متعالی هیچگاه نیازمند کمک یک شرکت هواپیمایی خصوصی برای رسیدن به اهداف خود نیستند. بدیهی است طرح اینگونه مسائل ناشی از عدم شناخت کافی قدرت نظامی جمهوری اسلامی و در راستای کوچک شمردن اقدامات بزرگ نیروهای نظامی و امنیتی برای حفظ و گسترش امنیت در منطقه به حساب می آید.
۶ – هواپیمایی ماهان همانگونه که در عمل اثبات نموده است، به عنوان عضوی کوچک، همه توان و پتانسیل خود را برای جانفشانی در مسیر اهداف بلند جمهوری اسلامی ایران به کار خواهد بست و در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

۷ – شرکت ماهان اعلام آمادگی می نماید تا چنانچه هر یک از رسانه های معاند، سند یا مدرکی دال بر ادعای مطرح شده در مورد این پرواز اعم از تاریخ پرواز، شماره پرواز یا هر ادعای دیگری دارند با ذکر جزئیات آن بیان نمایند تا مورد بررسی قرار دهد.

خاطر نشان می سازد به طور معمول در چنین پروازی حدود دوازده نفر پرسنل پروازی اعم از مهمانداران، مهندس پرواز، کمک خلبان حضور دارند و با توجه به عدم گزارش چنین موردی یا حتی مواردی مشابه، بدون تردید نقل چنین داستانی وهم آلود زاییده ذهنی خلاق و داستان پرداز است و نمی تواند به هیچ روی دستاویزی برای دشمنی های آتی معاندین گردد.
۸ – شرکت هواپیمایی ماهان مجدداً ضمن تکذیب ادعای مطرح شده و پیگیری موضوع از طریق محاکم قضائی و با تاکید بر رسالت ذاتی خود مبنی بر ارائه خدمات ایمن مسافرت هوایی و رعایت دقیق قوانین و مقررات کشوری و بین المللی، خود را متعهد به انجام رسالت خویش در شایسته ترین شکل خود می داند و در طی سالیان گذشته نیز این مهم را در عمل به اثبات ر سانده است.

بدیهی است در صورت تکرار و نشر و بسط این خبر از سوی رسانه های مختلف، حق پیگیری قضایی آن برای این شرکت هواپیمایی محفوظ است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید

  1. M k نوشته است:
    22:32 مورخه 30 خرد 99

    هواپیمایی ماهان طوری اطلاعیه داده است که اگر خاطره کاپیتان منتسب به آن شرکت واقعیت هم باشد ، انگار احساس شرمندگی میکند .
    قشنگ تر این بود که می گفت این شرکت افتخار کمک به جبهه مقاومت و حضور سردار عالیقدر شهید سلیمانی را نداشته است .

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو