پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رهگیری بمب افکن‌های B-52 آمریکا در نزدیکی حریم هوایی روسیه / پرواز جنگنده‌های روسی

تاریخ خبر: // کد خبر: 306595 // // //


رهگیری بمب افکن‌های B-52 آمریکا در نزدیکی حریم هوایی روسیه / پرواز جنگنده‌های روسی

نیروهای مسلح روسیه طی بیانیه‌ای از رهگیری بمب افکنهای راهبری نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی حریم هوایی این کشور خبر داد. بنابر اعلام مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه ، چند فروند جنگنده‌ نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی شرقی این کشور برای همراهی و دور کردن دو فروند بمب‌افکن نیروی هوایی آمریکا بر فراز آسمان دریای اوخوتسک به هوا برخاستند.


رهگیری بمب افکن‌های B-52 آمریکا در نزدیکی حریم هوایی روسیه / پرواز جنگنده‌های روسی

ارتش روسیه با اشاره به اینکه آمریکا و ناتو فعالیتهای نظامی خود را در نزدیکی مرزهای روسیه افزایش داده‌اند از رهگیری بمب افکن های B-52 نیروی هوایی آمریکا توسط جنگنده‌های روسی بر فراز دریای اوخوتسک در روز جمعه خبر داده است.

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه نیز روز جمعه طی بیانیه‌ای رهگیری بمب افکن های استراتژیک آمریکا از سوی جنگنده های روسی در نزدیکی مرزهای هوایی این کشور را تایید کرده است.

با این حال این مرکز تاکید کرده است که بمب افکنهای آمریکایی دارد حریم روسیه نشده بودند.

در این رابطه مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه (بخشی از وزارت دفاع این کشور) اعلام کرد که جنگنده‌های سوخو-30، سوخو-35 و میگ-31 نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی شرقی روسی هبرای ره‌گیری و همراهی کردن بمب افکن‌های “B-52N” نیروی هوایی آمریکا بر فراز آسمان دریای اوخوتسک به هوا برخاستند.

در این مرکز اعلام شد: «در تاریخ 19 ژوئن سال 2020 (جمعه 30 خرداد ماه)، نیروهای وظیفه دفاع هوایی منطقه نظامی شرقی بر فراز آب های بین المللی دریای اوخوتسک، دو فروند بمب‌افکن راهبردی “B-52N ” متعلق به نیروی هوایی آمریکا را شناسایی کردند. هواپیماهای نیروی هوایی ایالات متحده که در فاصله قابل توجهی از مرزهای ملی فدراسیون روسیه در حال پرواز بودند، به طور مداوم با وسایل کنترل هوایی تحت کنترل قرار گرفتند و به منظور رهگیری و همراهی این اهداف بیگانه، جنگنده‌های سوخو-30، سوخو-35 و میگ-31 نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی شرقی روسیه به هوا برخاستند.»

این مرکز با یادآوری اینکه حریم هوایی روسیه از سوی این بمب افکن‌های آمریکایی نقض نگردید، افزود: «خلبانان هواپیماهای روسی در پروازهای خود همواره مطابق با قوانین بین المللی عمل کرده و از حریم هوایی بر فراز آب های بین المللی و بدون نقض مرزهای کشورهای دیگر استفاده می‌کنند.

طی روزهای اخیر وزارت دفاع روسیه بارها از عملیات رهگیری پرنده‌های آمریکایی بر فراز دریای مدیترانه، دریای سیاه و دریای بالتیک خبر داده است.

روز سه شنبه گذشته، جنگنده‌های «سوخو ۲۷» روسیه  بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکا و هواپیماهای تجسسی ناتو را بر فراز دریای بالتیک رهگیری کرده بودند.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه نیز گزارش داده بود که ایستگاه‌های رادار  روسی پرواز دو فروند بمب افکن آمریکایی بر فراز آسمان شمال شرقی اقیانوس آرام در نزدیکی مرزهای ملی روسیه را شناسایی کرده بودند.

بر اساس این اطلاعات، هواپیماهای آمریکایی به مرزهای فدراسیون روسیه نزدیک نشده و در فاصله بیش از 300 کیلومتری از حریم هوایی این کشور پرواز کردند.

بمب افکن بی-52 یک هواپیمای استراتژیک نیروی هوایی ارتش آمریکاست که توسط شرکت بوئینگ ساخته شده و از دهه 1950 میلادی در خدمت ارتش این کشور قرار دارد.

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو