پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ۹۷ درصدی جابجایی مسافر در پروازهای خارجی فرودگاه امام

تاریخ خبر: // کد خبر: 306702 // // //


کاهش ۹۷ درصدی جابجایی مسافر در پروازهای خارجی فرودگاه امام

بر اساس آمار شرکت فرودگاه‌ها، اعزام و پذیرش مسافر فرودگاه امام (ره) در پروازهای بین‌المللی طی اردیبهشت ۹۹ نسبت به اردیبهشت ۹۸ بالغ بر ۹۷ درصد کاهش یافته است.


کاهش ۹۷ درصدی جابجایی مسافر در پروازهای خارجی فرودگاه امام

مطابق آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی اردیبهشت ماه امسال پروازهای بین‌المللی فرودگاه امام خمینی (ره) نسبت به ماه مشابه سال گذشته حدود 90 درصد کاهش یافته است.

بر این اساس نشست و برخاست در ماه مورد اشاره از 3255 فروند هواپیما در اردیبهشت 98 با رشد منفی 88 درصدی به 384 نشست و برخاست کاهش یافته است. در اعزام و پذیرش مسافر کاهش 97 درصدی ثبت شده است؛ اردیبهشت سال گذشته 512 هزار و 175 نفر در فرودگاه امام اعزام و پذیرش شدند که اردیبهشت امسال  این میزان به 16536 نفر کاهش یافته است.

همچنین عملکرد فرودگاه امام در بخش ارسال و پذیرش بار پست نسبت به  اردیبهشت سا 98 بالغ بر 84.11 درصد کاهش یافته است. اردیبهشت امسال یک میلیون و 679 هزار و 114 کیلوگرم بار و پست در این فرودگاه اعزام و پذیرش شده است. این رقم طی اردیبهشت ماه سال گذشته 10 میلیون و 568 هزار و 477 کیلوگرم بود.

در فرودگاه شیراز نیز نشست و برخاست هواپیما،‌ اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست طی اردیبهشت ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال 98 به ترتیب 92 درصد، 96 درصد و 86 درصد کاهش یافته است. این کاهش برای فرودگاه اصفهان نیز به ترتیب 89 درصد، 97 و 71 درصد بوده است.

در فرودگاه لارستان نشست و برخاست، اعزام و پذیرش هواپیما و ارسال و پذیرش بار و پست نیز به ترتیب رشد منفی 82 درصد، 88 درصد و 88 درصدی را ثبت کرده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو