پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | با موارد مشکوک به کرونا در فرودگاه کیش چگونه رفتار می‌شود؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 306746 // // //


با موارد مشکوک به کرونا در فرودگاه کیش چگونه رفتار می‌شود؟

ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی همچون فرودگاه‌ها یکی از مهمترین مراکز شیوع ویروس کرونا به حساب می‌آیند. به همین دلیل تلاش زیادی می‌شود تا علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی،‌ موارد مشکوک به ویروس کرونا در چنین محیط‌هایی نیز شناسایی شوند. اما در صورت مواجهه با مسافرانی که تب بالا یا علائم دیگر ویروس کرونا را دارند چگونه رفتار می‌شود؟


با موارد مشکوک به کرونا در فرودگاه کیش چگونه رفتار می‌شود؟

نیروی داوطلب هلال‌احمر مستقر در فرودگاه بین‌المللی کیش که به کار پایش مسافران مشغول است در خصوص روند کار خود این‌گونه توضیح می‌دهد: تمامی مسافران پروازهای ورودی، قبل از خروج از سالن فرودگاه،‌ تب‌سنجی می‌شوند و در صورتی که درجه حرارت بدن آنها بالاتر از ۳۷.۳ باشد،‌ آنها را نگاه می‌داریم. ابتدا ۵ دقیقه‌ای منتظر می‌مانیم تا دمای بدن آنها به حالت طبیعی خود برگردد و دوباره تب‌سنجی می‌کنیم اگر باز هم درجه بالا را نشان داد در آن صورت در خصوص شرایط جسمی و سلامت آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ چون ممکن است این دمای بالا به دلایلی دیگری همچون مصرف برخی داروهای خاص،‌ یا عادات ماهانه (در زنان) و..مرتبط باشد. در صورتی که هیچ‌کدام از این‌ها نباشد،‌ شماره تماس مسافر را گرفته و از او در قالب یک توصیه پزشکی می‌خواهیم که سریعا خود را به یک واحد درمانی معرفی کند.

حمیده مرادی در خصوص این که آیا چنین مسافرانی اصلا مجوز خروج از فرودگاه را دارند و یا این که محل استقرار آنها ثبت می‌شود،‌گفت: ما اجازه نداریم که از خروج آنها جلوگیری کنیم فقط همان‌طور که عرض کردم صرفا شماره تماس آنها را ثبت کرده و آن را به شبکه بهداشت گزارش می‌کنیم.

مرادی با اشاره به تلاش تیم‌های پایش برای جلب اعتماد مسافران افزود: اگر مسافری علائم کرونا از قبیل سرفه،‌ تنگی نفس و.. را داشته باشد با او صحبت می‌کنیم و از او می‌خواهیم به خاطر حفظ سلامت خود و اطرافیانش در اولین فرصت به مرکز درمانی برای انجام معاینه‌های مرتبط مراجعه کند.

وی در خصوص موارد مشکوک مشاهد شده در فرودگاه گفت: از اسفندماه که تیم در اینجا مستقر و به کار پایش مسافران مشغول شده جز دو سه مورد موارد دیگری مشاهده نکردیم که البته همه آن‌ها به شبکه بهداشت گزارش شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو