پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حمل و نقل هوایی بیشترین لطمه را متحمل شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 306815 // // // //


حمل و نقل هوایی بیشترین لطمه را متحمل شد

به علت همه گیری کرونا و ترس مردم در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی موجب شده است بخش حمل و نقل هوایی ایتالیا بیشترین آسیب را ببیند.


حمل و نقل هوایی بیشترین لطمه را متحمل شد

 به نقل از پایگاه اینترنتی ایتالیایی زبان “رای نیوز”، بانک مرکزی اروپا در گزارشی اعلام کرد: به علت همه گیری ویروس کرونا و ترس مردم در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی موجب شده است بخش حمل و نقل هوایی ایتالیا بیشترین آسیب را ببیند.
بانک مرکزی اروپا با انتشار تازه‌ترین خبرنامه اقتصادی خود اعلام کرد: بخش حمل و نقل هوایی بین المللی بیشترین لطمه را از همه گیری بیماری کووید-۱۹ دیده است. ایتالیا نیز در این بخش سقوط بی سابقه‌ای را تجربه کرده که حتی بالاتر از میانگین جهانی است. به همین علت، ظرفیت پرواز‌های برنامه ریزی شده در این کشور، ۶۵ درصد کاهش یافته است. این میزان در آمریکا و ژاپن، به ترتیب ۷۲ و ۴۸ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که در چین ۷۱ درصد کاهش، سپس به ۲۰ درصد کم‌تر از سطوح سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۳۹۸ شمسی) افزایش یافته است.
در ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آلمان، ظرفیت پرواز‌ها به شدت کاهش یافته است. این میزان از کاهش در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی، به بیش از ۹۰ درصد می‌رسد. کاهشی که در تاریخ حمل و نقل هوایی ایتالیا بی سابقه است.
علاوه برآمار‌های منتشر شده بانک مرکزی اروپا، همزمان با آن نیز آمار‌های موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات) درباره کاهش قابل توجه تجارت خارجی ایتالیا پس از اعمال تعطیلی‌های گسترده، منتشر شده است: در ماه آوریل امسال (فروردین ۹۹) تجارت خارجی ایتالیا به طور بی سابقه‌ای کاهش یافته است. این میزان از کاهش در سطوح ماهانه برابر با ۳۴ ممیز ۹ دهم و در سطوح سالانه برابر با ۴۱ ممیز ۶ دهم درصد بوده است. یعنی بیشترین میزان کاهش از زمان تشکیل بازار واحد پول اروپا. میزان واردات نیز ۱۸ ممیز ۵ دهم درصد در سطوح ماهانه و ۳۳ ممیز ۷ دهم درصد در سطوح سالانه کاهش یافته است.
ایستات در گزارش خود اعلام کرد: کاهش تقاضای خارجی و اقدامات در نظر گرفته شده برای کنترل همه گیری بیماری کووید-۱۹ در ایتالیا و در کشور‌های اصلی شریک تجاری آن، منجر به ایجاد تضاد بی سابقه‌ای در مبادلات تجاری با این کشور‌ها چه در سطوح ماهانه، چه در سطوح سالانه، از زمان تشکیل بازار واحد اروپا از سال ۱۹۹۳ میلادی (۱۳۷۱ شمسی) تاکنون شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو