پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام نخستین پرواز یزد به تبریز و بالعکس

تاریخ خبر: // کد خبر: 306982 // // // //


انجام نخستین پرواز یزد به تبریز و بالعکس

مدیرکل فرودگاه‌های یزد گفت :نخستین پرواز از مرکز این استان به مقصد تبریز و بالعکس امروز /یکشنبه / با رعایت موارد پروتکل‌های بهداشتی با همکاری یکی از شرکت هواپیمایی به مرکز استان آذربایجان شرقی انجام شد


انجام نخستین پرواز یزد به تبریز و بالعکس

عباس محمدی ،مدیر کل فرودگاه‌ بین‌المللی شهید صدوقی یزد با اشاره به افزایش پروازهای مسیر یزد- تبریز به دو روز در هفته، از پیگیری و پشتیبانی به منظور برقراری پروازهای خارجی و داخلی دیگری برای استان خبر داد.

«عباس محمدی» با اشاره به برقراری اولین پرواز یزد – تبریز ، اظهار کرد: پس از شیوع بحران کرونا پروازهای مسیر یزد – تبریز به صورت آزمایشی و یک ماهه در روزهای چهارشنبه‌ دایر  و خوشبختانه با استقبال مردم همراه شد لذا پروازهای این مسیر به دو روز در هفته افزایش یافته و علاوه بر چهارشنبه‌ها، این پرواز در روزهای یکشنبه نیز بین یزد – تبریز برقرار است.

پرواز با هواپیمای E MB-۱۴۵ در ساعت ۹:۳۰ صبح از فرودگاه بین المللی یزد به شهر تبریز برنامه ریزی شده است. و این هواپیما ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه فرودگاه بین المللی تبریز را به مقصد یزد ترک می‌کند و ساعت ۱۴ از  یزد راهی مهرآباد تهران می‌شود.

وی در ادامه یادآور شد: یزد در گذشته با توجه به قرارگیری در مرکز کشور شاهد برقراری پروازهایی به نقاط مختلف غرب، شرق، شمال و جنوب شامل برخی استان‌ها مانند زاهدان، شیراز و تبریز بوده که همچنان نیز به این پروازها نیاز است.

محمدی با بیان این که سرمایه‌گذاری در این حوزه تنها از سوی بخش خصوصی انجام می‎شود، به دیدار استاندار یزد با مسئولان سازمان هواپیمایی کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به این که هیچ حمایت دولتی در این بخش وجود ندارد لذا استقبال مردم از این پروازها اهمیت زیادی دارد ولی با این وجود استاندار یزد با حمایت دولت پیگیر افزایش پروازهای خارجی و داخلی و تسهیل امورات مربوط به این فرآیند جهت برقراری پروازهایی مانند دوبی، عمان، گرجستان، ترکیه و آذربایجان برای استان است هر چند که تا زمان عملیاتی شدن این اقدامات وعده‌‎ای به مردم داده نمی‎شود.

مدیر کل فرودگاه‌ یزد سرمایه گذاری در حوزه پروازها را خاص عنوان کرد و گفت: به عنوان فرودگاه، پشتیان سرمایه‌گذاری در این زمینه که عمدتاً نیز توسط افرادی خاص انجام می‎شود، هستیم و برقراری این پروازها برای استان را پیگیری می‌کنیم.

 

فرودگاه شهید صدوقی یزد در فاصله ۱۰ کیلومتری مرکز این استان قرار دارد و  ۱۵ دی ۱۳۴۸ افتتاح شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایرنا/ خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو