پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مطالعات هاب لجستیک قزوین امسال انجام می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 307082 // // //


مطالعات هاب لجستیک قزوین امسال انجام می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: مطالعات طرح “هاب لجستیک” قزوین امسال از سوی یکی از دانشگاه های معتبر کشور انجام خواهد شد.


مطالعات هاب لجستیک قزوین امسال انجام می‌شود

عیسی قبادی  افزود: هاب لجستیک به عنوان مرکزی برای ارایه خدمات لجستیکی کالا و حمل و نقل چند وجهی آن در ابعاد ملی و بین المللی یکی از طرح های مهم اقتصادی استان به شمار می رود که با توجه به موقعیت ممتاز ارتباطی قزوین اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: اجرای این طرح می تواند قزوین را به یکی از مراکز ثقل فعالیت های لجستیکی و ارایه خدمات حوزه حمل و نقل تبدیل کرده و نقش ترانزیتی این استان به عنوان یکی از قطب های تولیدی و صنعتی کشور را تقویت می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین با اشاره به نقش این طرح در توسعه تجارت خارجی، خاطرنشان کرد: هاب لجستیک همچنین می تواند به تسهیل در امور صادرات و تجارت کالا از قزوین به خارج از کشور منجر شود و به رفع موانع این حوزه کمک کند.

این مسوول همچنین گفت: نزدیکی به ۲ فرودگاه مهم بین المللی کشور، قرارگیری در مسیر غرب به شرق و دسترسی به خطوط مختلف راه آهن سراسری و همچنین نزدیکی به مرزهای شمالی کشور موقعیت مناسبی را برای ایجاد هاب لجستیکی و ارایه خدمات حمل و نقل و ترانزیتی به بخش های مختلف اقتصادی و تولیدی در استان قزوین فراهم کرده است.

قبادی خاطرنشان کرد: با راه اندازی هاب لجستیک بدون شک زیرساخت های حوزه حمل و نقل و همچنین گمرک استان و دیگر ساختارهای اقتصادی تقویت شده و شاهد رشد سرمایه گذاری در قزوین خواهیم بود.

وی همچنین طرح ایجاد پردیس های تولیدی را روستایی را از دیگر طرح های مهم اقتصادی قزوین برشمرد و گفت: در همین راستا امسال ۲۰ پردیس تولیدی در روستاهای استان ایجاد و راه اندازی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین با بیان اینکه توسعه روستاها و اشتغالزایی در این مکان ها مورد توجه جدی دولت است،اظهار داشت: ایجاد پردیس های تولیدی در روستاها به اشتغالزایی پایدار در این مکان ها کمک می کند.

وی یادآور شد: پردیس های تولیدی واحدهای کوچک تولیدی متناسب با ظرفیت هر روستا هستند که به رونق تولید و اشتغال و همچنین سرمایه گذاری در این مناطق کمک قابل توجهی می کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو