پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصمیم کره جنوبی به پرواز گلوبال هاوک‌های خریداری شده از آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 307223 // // //


تصمیم کره جنوبی به پرواز گلوبال هاوک‌های خریداری شده از آمریکا

کره جنوبی به دنبال به پرواز درآوردن هواپیماهای بدون سرنشین گلوبال هاوک است که به تازگی از آمریکا خریداری کرده است.


تصمیم کره جنوبی به پرواز گلوبال هاوک‌های خریداری شده از آمریکا

یک منبع اطلاعاتی اعلام کرد که نیروی هوایی درحال برنامه ریزی برای عملیاتی کردن هواپیمای گلوبال هاوک تا ماه آینده است.طبق توافق کره جنوبی با آمریکا در سال 2011، سئول 4 فروند هواپیمای بدون سرنشین گلوبال هاوک از واشنگتن خریداری کرده که تاکنون به سه فروند کاهش یافته و اولین هواپیمای در دسامبر سال گذشته تحویل داده شد.

یک منبع نظامی درباره این خبر گفت: ما قصد داریم هواپیمای گلوبال هاوک را برای نیمه دوم سال جاری عملیاتی کنیم. این هواپیماها پس از تحویل آخرین مورد (که به زودی اتفاق خواهد افتاد) عملیاتی خواهند شد.

این خبر درحالی منتشر شده که تنش بین کره شمالی و همسایه جنوبی اش بر سر توزیع اعلامیه های تبلیغاتی در منطقه مرزی بین دو کشور به شدت بالا گرفته است و پیونگ یانگ از سکوت سئول در قبال تحرکات برخی اتباع خود به شدت ناراضی است.

کره شمالی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که هزاران بالون و میلیون ها اعلامیه تحت عنوان “مجازات تلافی جویانه علیه کره شمالی” آماده کرده است.

جزئیات این تصمیم یک روز پس از آن در رسانه رسمی کره شمالی مطرح شد که برای شروع کمپین علیه کره جنوبی اعلام آمادگی کرده بود.

پناهندگان کره شمالی که در کشور همسایه به سر می برند رژیم کیم جونگ اون را به نقض حقوق بشر و جاه طلبی های هسته ای متهم می کنند. این اعتراضات از طریق اعلامیه هایی که به بالن متصل شده از مرز دو کره به پرواز درمی آیند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی درباره این خبر نوشت: آماده سازی برای بزرگترین توزیع اعلامیه علیه دشمن تقریبا تکمیل شده است.

کره شمالی هفته گذشته دفتر مشترک ارتباطی شمال و جنوب منفجر کرد که در واکنش به ارسال بالن های اهانت آمیز توسط چند فراری افراطی کره شمالی انجام گرفت. دفتر مشترک ارتباطی در 27 آوریل 2018 در پی توافق سران دو کره تاسیس شد. در این دفتر از سال 2018 بین 15 تا 20 نفر نماینده از طرف شمال و جنوب به طور مداوم حضور داشتند که نمایندگان کره جنوبی در طبقه دوم و نمایندگان کره شمالی در طبقه چهارم مستقر بودند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو