پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شناسایی بیش از ۳۰ هواپیمای بیگانه در نزدیکی مرزهای روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 307264 // // //


شناسایی بیش از ۳۰ هواپیمای بیگانه در نزدیکی مرزهای روسیه

وزارت دفاع روسیه در گزارشی از پرواز ۳۳ فروند هواپیمای شناسایی خارجی و پنج پهپاد بیگانه در امتداد مرزهای این کشور در طول هفته گذشته خبر داد که جنگنده‌های روسی مجبور شدند دو بار به هوا پرواز کنند.


شناسایی بیش از ۳۰ هواپیمای بیگانه در نزدیکی مرزهای روسیه

به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، اطلاعات منتشره در روزنامه «کراسنایا ازوزدا» (نشریه داخلی وزارت دفاع روسیه) نشان می‌دهد که طی یک هفته گذشته بیش از 30 فروند هواپیمای کشورهای خارجی در نزدیکی حریم هوایی فدراسیون روسیه شناسایی شده‌ است .

در این گزارش آمده است: «طی یک هفته  گذشته 33 فروند هواپیمای نظامی کشورهای خارجی که در حال پروازهای شناسایی هوایی در امتداد مرزهای فدراسیون روسیه بودند توسط سیستم‌های کنترل و رادارهای روسی شناسایی شدند. همچنین پنج هواپیمای شناسایی بدون سرنشین نیز در نزدیکی مرزهای کشور پرواز کردند.»

این گزارش یادآور شده که جنگنده‌های نیروهای هوا-فضای روسیه که برای انجام وظایف پدافند هوایی در حالت آماده باش قرار دارند، برای رهگیری و همراهی کردن این هواپیماهای خارجی مجبور شدند دو بار به هوا بلند شوند تا از نزدیک شدن آنها به حریم هوایی کشور اطمینان حاصل کنند. البته در هیچیک از موارد پروازهای شناسایی بیگانه، مرزهای ملی فدراسیون روسیه نقض نگردید.

وزارت دفاع روسیه در این گزارش همچنین اعلام کرد که طی یک هفته گذشته خلبانان نیروهای هوا-فضای این کشور 249 پرواز از 89 میدان هوایی در سراسر کشور را به عنوان بخشی از تمرینات حفظ آمادگی رزمی خود انجام دادند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو