پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تامین تجهیزات اطفاء حریق و بالگرد برای مهار آتش سوزی در جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد

تاریخ خبر: // کد خبر: 307345 // // //


تامین تجهیزات اطفاء حریق و بالگرد برای مهار آتش سوزی در جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از تامین تجهیزات اطفاء حریق و بالگرد برای کمک به مهار آتش سوزی در جنگل‌های استان خبر داد.


تامین تجهیزات اطفاء حریق و بالگرد برای مهار آتش سوزی در جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد

«غلامحسین حکمتیان اصل» افزود: مرکز فرماندهی و کنترل یگان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور را به نام «البرز زارعی» نامگذاری کرد. وی اظهارکرد: تعدادی تجهیزات اطفاء حریق به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد و برای بالگرد نیز قرار داد منعقد و در استان مستقر می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بالگرد بخش خصوصی است که برای انتقال نیروها جهت کمک به مهار آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان پس از آماده شدن آشیانه مستقر خواهد شد.

حکمتیان اصل تصریح کرد: این بالگرد در هر سورتی پرواز می تواند ۵ نفر نیرو را با تجهیزات اطفاء حریق جابجا و انتقال دهد که می تواند کمک شایانی به مهار آتش سوزی های جنگلها کند.

وی با بیان اینکه دنبال هستیم که تجهیزات و امکانات اطفاء حریق استان را افزایش دهیم، ادامه داد: در سال جاری ۷۶ دستگاه دمنده برای استان خریداری شده که تاکنون ۵۰ دستگاه وارد استان شده و مابقی نیز طی این هفته به استان ارسال می شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین سازمان جنگل‌های کشور علاوه بر این موارد ۲۰ دستگاه دمنده برای اطفاء حریق برای استان ارسال خواهد کرد.

گفتنی است که «البرز زارعی» کوهنورد طبیعت دوست استان کهگیلویه و ‏بویراحمدی که در آتش سوزی‌های اخیر جنگل‌ها و مراتع گچساران جان خود را از دست داده ‏است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو