پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرمانده یونیفیل:همه پروازهای رژیم صهیونیستی بر فراز لبنان باید لغو شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 307408 // // //


فرمانده یونیفیل:همه پروازهای رژیم صهیونیستی بر فراز لبنان باید لغو شود

«استفانو دل کول» فرمانده کل نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان‌ (یونیفیل) روز دوشنبه، پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز آسمان لبنان را نقض حاکمیت این کشور و قطعنامه سازمان ملل دانست.


فرمانده یونیفیل:همه پروازهای رژیم صهیونیستی بر فراز لبنان باید لغو شود

کول در مصاحبه با خبرگزاری ملی لبنان،‌ در واکنش به نقض حریم هوایی لبنان از سوی جنگنده‌های اسرائیلی،‌ گفت:‌ یونیفیل افزایش پرواز جنگنده‌های اسرائیلی را بر فراز آسمان لبنان مشاهده کرد.

وی تاکید کرد: پرواز این جنگنده‌ها بر فراز آسمان لبنان، نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و نیز حاکمیت لبنان است که باعث افزایش تنش‌ها می‌شود و ممکن است به بروز اتفاقاتی منجر شود که امنیت و آرامش حاکم میان لبنان و اسرائیل را به خطر بیندازد.

فرمانده یونیفیل گفت: این اقدامات اسرائیل با اهداف و تلاش ما در تضاد است. ما سعی در جلوگیری از بروز تنش‌ها میان دو طرف و نیز حفظ امنیت و ثبات در جنوب لبنان داریم.

کول در ادامه از اسرائیل خواست که همه پروازهایش بر فراز آسمان لبنان را سریعا متوقف کند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در ادامه نقض حریم هوایی لبنان،‌ بر فراز شهرهای صیدا، حاصبیا، مناطق العرقوب، جبل الشیخ و مزارع شبعا واقع در جنوب این کشور به پرواز درآمدند.

هواپیماهای متجاوز رژیم صهیونیستی تقریبا هر روز وارد حریم هوایی لبنان می شوند و در نقاط مختلف این کشور عملیات شناسایی و جاسوسی انجام میدهند و اعتراض‌های مکرر مقامهای لبنانی به مقامهای سازمان ملل در این زمینه به دلیل اعمال فشار آمریکا و لابی صهیونیستی راه به جایی نبرده است.

بر اساس قطعنامه ۱۷۰۱ که پایان تابستان ۱۳۸۵ و پس از جنگ ۳۳ روزه‌ رژیم اسرائیل علیه لبنان در شورای امنیت سازمان ملل منتشر شد، این رژیم ملزم شد به تجاوزهای هوایی، دریایی و زمینی به تمامیت سرزمینی لبنان پایان دهد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو