پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برطرف شدن مشکل سوختگیری شرکت هواپیمایی زاگرس

تاریخ خبر: // کد خبر: 307466 // // //


برطرف شدن مشکل سوختگیری شرکت هواپیمایی زاگرس

رئیس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس: از صبح امروز شرکت پخش فرآورده‌های نفتی جلوی سوختگیری هواپیما‌های ما را گرفته بود، اما عصر امروز این مشکل برطرف شد.


برطرف شدن مشکل سوختگیری شرکت هواپیمایی زاگرس

عبدالرضا موسوی در مصاحبه تلفنی افزود: امروز صبح شاهد گزارش‌هایی از ایستگاه‌های پروازی در نقاط مختلف کشور بودیم مبنی بر این که سوختگیری فقط باید به صورت نقدی انجام شود.

وی گفت: سوختگیری هواپیما عملا به صورت نقدی امکان پذیر نیست چرا که هواپیما‌ها در مسیر‌های مختلف در حال حرکت هستند.موسوی گفت: پیگیر موضوع شدیم تا دلیل این عدم سوختگیری را بفهمیم که به ما گفتند شما به شرکت پخش فرآورده نفتی بدهکار هستید.
رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی زاگرس افزود: این در حالی است که ما هفته قبل حدود ۴ و نیم میلیارد تومان به سازمان امور مالیاتی پول واریز کردیم و اسناد آن نیز موجود است.
وی گفت: موضوع از این قرار است که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران دو عدد توقیف نامه اموال دارد که در سال ۹۶ و سال ۹۷ به ما از طرف سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده است یکی از بدهی‌ها ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است و یکی هم هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان که جمعا حدود ۳ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارند.
موسوی افزود: سازمان امورمالیاتی مجری توقیف اموال شرکت‌هایی است که بدهی‌های مالیاتی دارند از این رو اگر شرکتی حساب و کتابی یا طلبی نزد اشخاص و یا شرکت‌های ثالث داشته باشد آن‌ها را توقیف می‌کند از همین رو سازمان امور مالیاتی با ارسال نامه‌ای به ما و سایر شرکت‌ها اموال و دارایی‌های شرکت پخش فرآورده‌های نفتی را توقیف کرد و دستور داد که بابت سوختگیری‌های گذشته و حال و سوختگیری‌های آینده هیچ گونه حق پرداختی به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نداریم و کل پول را باید به حساب سازمان امور مالیاتی بریزید.
رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی زاگرس در ادامه گفت: این یک دعوایی است بین دو سازمان امور مالیاتی و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، و ما هم این وسط بین دو سازمان گیر افتاده ایم و این موضوع موضوع عدم تحویل سوخت به هواپیما‌ها بار‌ها تکرار شده و باید فکری به حال این موضوع کرد.

وی افزود: متاسفانه امروز به دلیل عدم این سوختگیری حدود ۷ ساعت مردم در فرودگاه‌های مختلف کشور سرگردان بودند و این در حالی بود که ما هیچ بدهی به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نداشتیم.
موسوی گفت: بعد از شروع بیماری کرونا تقریبا از نیمه اسفند تا اوایل خرداد حدود سه ماه کل هواپیمایی زاگرس تعطیل بوده و ما هیچ گونه پروازی انجام نداده ایم که بخواهیم حالا بدهکار سوختش باشیم.
رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی زاگرس گفت: ما امروز با شرایط سختی که در صنعت هواپیمایی داریم و فشاری که بر مردم است باید با مردم کنار بیاییم و اجازه بروز این چنین مشکلاتی را ندهیم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو