پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از ظرفیت های فرودگاه پیام برای جامعه ایثارگری البرز

تاریخ خبر: // کد خبر: 307608 // // //


استفاده از ظرفیت های فرودگاه پیام برای جامعه ایثارگری البرز

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اعلام کرد: قرار است با انعقاد یک تفاهم نامه با فرودگاه پیام، از ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی این مجموعه برای جامعه ایثارگری استان استفاده شود.


استفاده از ظرفیت های فرودگاه پیام برای جامعه ایثارگری البرز

سلیمان رستمیان گفت: منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام یک مجموعه اقتصادی است که ظرفیت بالایی برای فعالیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال، جذب و به کارگیری نیرو دارد.

وی افزود: به همین منظور در نشستی که با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام داشتیم، مقرر شد تا تفاهم نامه ای در ۲ مقوله مسایل فرهنگی و استفاده از ظرفیت های این مجموعه منعقد شود.

وی اظهار داشت: در این تفاهم نامه قرار است تا در بخش فرهنگی اعزام جامعه ایثارگری را در قالب تورهای زیارتی و تفریحی داشته باشیم.

رستمیان گفت:‌همچنین در بخش اقتصادی این تفاهم نامه قرار است تا از ظرفیت منطقه ویژه برای اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان که یا فارغ  التحصیل دانشگاهی هستند و یا تحصیلات کمتری دارند استفاده شود.

وی افزود: این افراد با معرفی به منطقه ویژه، یک بانک اطلاعاتی برای آن ها تشکیل و در صورت نیاز کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان و شرکت های اقتصادی و تولیدی از این افراد جذب می کنند.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید نیز حمایت های لازم را برای رفع مشکل اشتغال آن ها می کند، اضافه کرد: همچنین ارایه آموزش های فنی و حرفه ای به جامعه هدف در ذیل این تفاهم نامه آمده است.

تکریم خانواده شهدا وایثارگران با استفاده از ظرفیت های پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی نیز عنوان کرد : با هدف تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران و خدمات رسانی هر چه بیشتر به آنها، ظرفیت های این منطقه در اختیار آنها قرار می گیرد.

نادر ثناگو مطلق با اشاره به نشست انجام شده با مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان البرز  که در مجموعه پیام برگزار شد ضمن تاکید بر تکریم خانواده های شهدا و ایثارگران افزود: به همین منظور تفاهم نامه ای بین منطقه و بنیاد شهید استان منعقد خواهد شد.

وی اضافه کرد: ایجاد کریدوری با هدف شناسایی توانایی خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران برای آموزش و اشتغال آنها در منطقه از جمله مفاد این تفاهم نامه خواهد بود.

ثناگو مطلق گفت: همچنین ارایه تسهیلات برای استفاده از پروازهای فرودگاه و مساعدت در جهت امکان حضور خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران برای فعالیت اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، از دیگر مواردی است که در تفاهم نامه بین منطقه و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان استان منظور خواهد شد.

استان البرز دارای ۵۲۵۰ شهید، بیش از ۱۶ هزار جانباز و ۹۰۰ آزاده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو