پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کرونا پروازهای فرودگاه کرمانشاه را به نصف رساند

تاریخ خبر: // کد خبر: 307638 // // //


کرونا پروازهای فرودگاه کرمانشاه را به نصف رساند

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه از کاهش پروازهای هفتگی فرودگاه کرمانشاه به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: شرکت‌های هواپیمایی تقاضا داشته باشند، ما زیرساخت لازم برای افزایش پروازها را داریم.


کرونا پروازهای فرودگاه کرمانشاه را به نصف رساند

مجتبی بیاتی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا پروازهای فرودگاه‌ کرمانشاه را تحت تاثیر قرار داده، اظهار کرد: در ایام پیش از کرونا گاهی تا حدود 140 پرواز هفتگی هم از فرودگاه کرمانشاه داشتیم، اما این تعداد اکنون به حدود 76 پرواز در هفته رسیده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به مقاصد تهران، عسلویه، بندرعباس و مشهد پرواز داریم، اما پرواز کیش هنوز برقرار نیست و دلیل آن نیز مربوط به خود شرکت‌های هواپیمایی است و ارتباطی به فرودگاه ندارد.

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه با بیان اینکه فرودگاه زیرساخت‌های لازم برای برقراری پروازها به تعداد قبل و حتی بیش از 160 پرواز در هفته را نیز دارد، یادآور شد: برقراری و افزایش پروازها منوط به وجود تقاضا از سوی شرکت‌های هواپیمایی است.

بیاتی اشاره‌ای هم به وضعیت جابجایی مسافران در فرودگاه کرمانشاه در دو ماهه اول امسال داشت و خاطرنشان کرد: در این مدت 480 پرواز صورت گرفته که در قالب این پروازها اعزام و پذیرش 34 هزار و 384 مسافر را داشتیم و میزان بار جابجا شده در این مدت نیز 210 تن بوده است.

وی ادامه داد: در این مدت نسبت به دو ماهه سال گذشته کاهش 44 درصدی پروازها، کاهش 59 درصد مسافرین جابجا شده و کاهش 63 درصد جابجایی بار را داشته ایم که شیوع کرونا دلیل اصلی این کاهش بوده است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو