پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | الزام استفاده از ماسک در فرودگاه بجنورد

تاریخ خبر: // کد خبر: 307727 // // //


الزام استفاده از ماسک در فرودگاه بجنورد

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: با هدف مبارزه با ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مسافران باید در پایانه این فرودگاه از ماسک استفاده کنند.


الزام استفاده از ماسک در فرودگاه بجنورد

محمدابراهیم قدمگاهی  اظهار داشت: همچنین تمامی کارکنان این فرودگاه ملزم به استفاده از ماسک شدند.وی اظهار داشت: این فرودگاه به تب‌سنج‌ برای پیشگیری از کرونا تجهیز شده است و به همین منظور از این دستگاه برای سنجش تب مسافران ورودی و خروجی استفاده می‌شود که علاوه بر مسافران، کارکنان و نیروهای انتظامی مستقر در فرودگاه نیز از نظر تب سنجیده می شوند.

قدمگاهی گفت: یک پایگاه بهداشتی با تمامی اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این ویروس در این فرودگاه مستقر شده است.

وی اظهار داشت: امکانات و تجهیزات موجود در فرودگاه نیز به صورت مرتب ضدعفونی شده و همچنین داخل هواپیما نیز قبل از سوار شدن مسافران کاملا ضدعفونی می شود.

قدمگاهی گفت: عملیات ضدعفونی سالن ترمینال، اماکن اداری، خودروها به منظور پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا صورت گرفته و علایم راهنمای هشداری در خصوص پیشگیری در اماکن مختلف نصب شده است.

۵۳۷ مسافر در فروردین و اردیبهشت امسال و در شرایط کرونایی با پروازهای فرودگاه بجنورد جابه جا شدند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۷ درصد کاهش دارد.

بر اساس تقویم پروازی فرودگاه بجنورد، در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت بین بجنورد و تهران باید انجام شود که پس از شیوع کرونا و کاهش آمار مسافر، تمامی پروازها لغو شد اما از مدتی قبل این پروازها، به تدریج برقرار شده است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو