پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری هفتمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک با بررسی آخرین وضعیت حمل و نقل مسافر و بار

تاریخ خبر: // کد خبر: 307877 // // //


برگزاری هفتمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک با بررسی آخرین وضعیت حمل و نقل مسافر و بار

معاون حمل و نقل وزیر راه از تدوین برنامه‌ای برای افزایش تاب‌آوری در مواجهه با پاندمی‌ها خبر داد و گفت: این برنامه با امضای وزیر راه و شهرسازی به دولت ارایه می‌شود.


برگزاری هفتمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک با بررسی آخرین وضعیت حمل و نقل مسافر و بار

هفتمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک با بررسی آخرین وضعیت حمل و نقل مسافر و بار، اقدامات انجام شده در اجرای مصوبات کمیته حمل و نقل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، آخرین وضعیت مرزها، محدودیت‌های بین‌المللی ناشی از شیوع کرونا، اخبار، اقدامات و مذاکرات انجام شده برای رفع محدودیت‌ها به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و با حضور معاونان وی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
در این نشست، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره)، سازمان هواشناسی کشور و شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل به ارایه گزارشی جامع از فعالیت‌های خود پرداختند.
آقای شهرام آدم‌نژاد معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در حاشیه این نشست در جمع‌بندی هفتمین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل و لجستیک، گفت: در این جلسه آخرین وضعیت مد‌های مختلف حمل و نقلی در بخش بار و مسافر بررسی شد.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی افزود: در این نشست همچنین مروری بر وضعیت شرکت‌ها و سازمان‌هایی که در ایام کرونا بیشترین زیان را داشتند، شد همچنین در رابطه با آخرین تسهیلاتی که مقرر شده تا در اختیار شرکت‌های زیان دیده قرار بگیرد بحث و بررسی شد و مقرر شد تا موانع شناسایی شده و بر اساس آن، شرکت‌هایی که بیشترین آسیب را از ایام کرونا داشتند سریعتر و سهل تر، تسهیلات مرتبط با کرونا را دریافت کنند.
آدم نژاد اضافه کرد: در بخشی از این نشست، برنامه‌ها و فعالیت‌های همه شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی و ستاد طی گزارش‌هایی جامع از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارتخانه، ارایه شد.
وی با تاکید بر اینکه درباره جلوگیری از شیوع کرونا، وزارت راه و شهرسازی جزو وزارتخانه‌ها پیش رو بوده است، گفت: برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در احیا و بازیابی پس از شیوع ویروس کووید ۱۹ و افزایش تاب‌آوری در مواجهه با پاندمی‌ها آماده شده است و تلاش خواهیم کرد تا این برنامه با امضای وزیر راه و شهرسازی به دولت ارایه شود. در این برنامه، چگونگی و شرایط حمل و نقل عمومی در سال جاری تشریح شده است.
وی تصریح کرد: شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در خصوص حمل و نقل برون شهری در ایام کرونا، سعی کرد تا همه شیوه نامه‌های بهداشتی را در خصوص کرونا از زمان آغاز همه‌گیری تاکنون رعایت کند ضمن اینکه تلاش خواهیم کرد تا یکنواخت و مستمر این محدودیت‌ها پیگیری و دنبال شود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو