پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ساخت فرودگاه در منطقه آزاد انزلی ضرورتی ندارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 307904 // // //


ساخت فرودگاه در منطقه آزاد انزلی ضرورتی ندارد

اگرچه نماینده مردم صومعه‌سرا، احداث فرودگاه را از نکات ضروری و مورد نیاز منطقه آزاد انزلی می‌داند اما یک کارشناس هوانوردی با رد این دیدگاه می‌گوید منطقه آزاد انزلی نیازی به فرودگاه ندارد


ساخت فرودگاه در منطقه آزاد انزلی ضرورتی ندارد

اگرچه نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس، احداث فرودگاه را از نکات ضروری و مورد نیاز منطقه آزاد انزلی می‌داند اما یک کارشناس هوانوردی با رد این دیدگاه می‌گوید منطقه آزاد انزلی نیازی به فرودگاه ندارد.

مدتی پیش بود که سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در استان گیلان، با تاکید براینکه احداث فرودگاه از نقاط ضروری و مورد نیاز منطقه آزاد انزلی است به «خانه ملت» گفت: فرودگاه در همه مناطق آزاد دنیا وجود دارد و از الزامات منطقه است.

این در حالی است که داریوش نیکنام عضو انجمن علمی حمل و نقل هوایی ایران در مورد این دیدگاه نماینده صومعه‌سرا گفت: شایسته است ایشان نیم‌نگاهی هم به سرنوشت تاسیس منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نموده تا دریافت بهتر و جامع‌تری از طرح این‌گونه مباحث داشته باشد.

وی افزود: منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی به موجب ماده 166 برنامه پنجم توسعه با مساحت 1500 هکتار و در کنار بزرگترین فرودگاه بین‌المللی و در قلب کشور، استان تهران، با جمعیت‌های استان‌های مجاور بیش از 25  میلیون نفر قرار دارد که بر اساس سند آمایش مراکز لجستیک کشور، از سال 95 قرار است به شهر لجستیک تبدیل شود.

داوود کشاورزیان مدیرعامل اسبق هما نیز به گفت: مهمترین پرسش در مورد چنین پیشنهادی این است که مشخص شود چه منطقی پشت این پیشنهاد است؟

یک کاربر تین نیوز نیز در بخش نظرهای کاربران این شبکه خبری نوشت: منطقه آزاد انزلی اصلاً به فرودگاه نیاز ندارد، فرودگاه رشت کافی است، و داشتن یک هلیگاه (محل فرود بالگرد پیشرفته) برای این منطقه کفایت می‌کند.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو