پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ضرورت تصمیم‌گیری درباره ساخت فرودگاه جدید اهواز یا طرح توسعه فرودگاه فعلی

تاریخ خبر: // کد خبر: 308003 // // // // خبر مهم


ضرورت تصمیم‌گیری درباره ساخت فرودگاه جدید اهواز یا طرح توسعه فرودگاه فعلی

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: باید برای ساخت فرودگاه جدید و یا اجرای طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه فعلی تصمیم‌گیری جدی انجام شود.


ضرورت تصمیم‌گیری درباره ساخت فرودگاه جدید اهواز یا طرح توسعه فرودگاه فعلی

سیاوش امیرمکری روز چهارشنبه در سفر یک روزه خود به استان خوزستان، اظهارداشت: امروز طی نشستی با استاندار خوزستان و همچنین کارشناسان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، طرح جامع توسعه فرودگاه اهواز برای برطرف کردن موانع موجود مورد بررسی قرار گرفت تا در این خصوص چاره اندیشی شود.

وی افزود: همچنین در این سفر پروژه‌های مربوط به فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز مورد بررسی قرار گرفت تا زمینه لازم برای اجرایی شدن طرح توسعه این فرودگاه فراهم شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی ایران تصریح‌کرد: در  طول ۱۰ سال گذشته با توجه به مطرح شدن بحث ساخت فرودگاه جدید، کار اساسی برای توسعه فرودگاه فعلی صورت نگرفته و به همین دلیل  باید برای ساخت فرودگاه جدید و یا اجرای طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه فعلی تصمیم‌گیری جدی انجام شود.

مغایرت ثبتی در سند فرودگاه اهواز

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان نیز همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در فرودگاه اهواز طی ماه‌های اخیر، گفت: نصب چراغ‌های SFLS، انجام کابل کشی روشنایی باند، سیویل ورک نصب ILS، لاستیک زدایی باند ، درزگیری ۴۰ هزار متر شیار باند فرودگاه، تعویض تابلوها،تدارک ۲ دستگاه چیلر، بهسازی سیستم روشنایی، خریداری ۲دستگاه ژنراتور و نیز فراهم کردن دو دستگاه ترانسفورماتور برای ترمینال خارجی از اقدامات انجام شده طی این مدت است.

سید مهدی رزاز ادامه ‌داد: ساخت ترمینال جدید فرودگاه اهواز با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد همراه است و فاز اول محوطه سازی آن در حال اتمام است.

وی با بیان اینکه برای توسعه فرودگاه اهواز با مشکل مغایرت سند و جاگیری لوله‌های نفت در زمین‌های فرودگاه روبه‌رو هستیم، گفت: برای ساخت مسیرتردد تاکسی و آزادسازی باند باید مشکل مغایرت سند برطرف شود.

تداخل طرح جامع فرودگاه اهواز با طرح های شهری و روستایی 

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در بخش دیگری از این سفر با اشاره به اینکه طرح جامع ۱۶ فرودگاه کشور از ۲ سال پیش تهیه شده و برای ۱۲ فرودگاه نهایی شده است، گفت: اجرای طرح جامع تعدادی از این فرودگاه‌ها از جمله اهواز، نوشهر، لامرد و رامسر با طرح‌های شهری و روستایی تداخل دارد و امیدواریم موانع توسعه فرودگاه اهواز بر اساس طرح جامع با کمک استانداری و سایر مقام های استانی برطرف گردد.

فرشید گلیج با اشاره به اینکه فرودگاه اهواز دارای رتبه چهارم کشور در نشست و برخاست و رتبه ششم در جابه‌جایی بار و مسافر است، افزود: برای اجرای طرح توسعه اپرون و ساخت تاکسیوی موازی این فرودگاه به همکاری دستگاه‌های اجرایی استان نیاز است.

بر اساس اعلام مشاور طرح جامع فرودگاه اهواز، مهمترین چالش توسعه این فرودگاه  توسعه نیافتن اراضی، موقعیت نامناسب جایگاه سوخت و تداخل مسیرهای دسترسی به آن است که برای برون رفت از این وضعیت، توسعه مساحت اپرون فرودگاه و جابه‌جایی اراضی در اختیار هوانیروز ضروری است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو