پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | می دانید چه غذاهایی را نباید در هواپیما بخوریم؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 308090 // // //


می دانید چه غذاهایی را نباید در هواپیما بخوریم؟

کارشناسان در خصوص اینکه مسافران چه غذاهایی را بهتر است در هواپیما نخورند، اظهار نظر کردند.


می دانید چه غذاهایی را نباید در هواپیما بخوریم؟

شرکت های هواپیمایی هنگام تهیه غذا برای مسافران هنگام پرواز استانداردهای سختگیرانه ایمنی را رعایت می کنند اما  با این وجود  ممکن است خوردن برخی از غذاها لذت پرواز کمتر کند و مخصوصاً  اگر پرواز به تأخیر بیفتد ، ممکن است برخی از مواد غذایی دیگر قابل مصرف نباشند.

“ژان دیبل” ، متخصص ایمنی مواد غذایی در شرکت هواپیمایی بریتانیا گفت: “غذا در رستوران ها بلافاصله سرو می شود اما  غذا در صنعت حمل و نقل هوایی ، در یک شرکت فست فود تهیه شده ، سپس در ظروف عایق بسته بندی می شود و برای تحویل به هواپیما ها به فرودگاه ها رسانده می شود.”

استفاده از دمای نامناسب برای ذخیره مواد غذایی عامل اصلی سوء هاضمه و بروز بیماری برای مصرف کننده است. بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که مسافران در ترمینال فرودگاه مواد غذایی را بخرند یا تا رسیدن به مقصد خود تحمل کرده و غذا نخورند.

ژان دیبل تعدادی از مواد غذایی را نام برد که بهتر است در هواپیما مصرف نشوند.

اولین مورد محصولات لبنی از جمله ماست و بستنی است. در صورت نقض قواعد نگهداری ، آنها به سرعت خراب می شوند. به عنوان مثال ، هنگامی که باکتری های لیستریا تکثیر می شوند ، این محصولات برای مصرف نامناسب می شوند هرچند به هیچ وجه نمی توان این را تشخیص داد چون بوی نامطبوع وجود ندارد ظاهر این  محصولات لبنی تغییر نمی کند.

مورد دوم محصولات گوشتی است . خانم آورورا سائولو ، کارشناس ایمنی تغذیه توصیه می کند در هواپیما ساندویچ های گوشتی میل نشود. آخر آنها گرم نشده و ممکن است حاوی باکتری های مضر باشند.

مصرف یخ نیز در هواپیما توصیه نمی شود . آزمایشات اخیر نشان داده اند که آب در یک هشتم هواپیماها  به اندازه کافی تمیز نیست. حاوی باکتری های بیماری زا است و  به این ترتیب استفاده از یخ برای نوشیدنی ها بی خطر نیست.

محصول دیگری بهتر است که از استفاده از آن در پرواز خودداری شود ، برنج است. چون این ماده غدایی محیط عالی برای تولید مثل باکتری ها به وجود آورده و اغلب باعث مسمومیت می شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپوتنیک فارسی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو