پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز هواپیماهای تجسسی آمریکا بر فراز دریایی جنوبی چین

تاریخ خبر: // کد خبر: 308237 // // //


پرواز هواپیماهای تجسسی آمریکا بر فراز دریایی جنوبی چین

منابع مطلع از پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز «دریای چین جنوبی» و آبراهی که محل تردد زیردریایی‌های مجهز به موشک‌های بالستیک چین است خبر دادند.


پرواز هواپیماهای تجسسی آمریکا بر فراز دریایی جنوبی چین

به نوشته وبگاه «فوکس تایوان» تصاویر منتشر شده  در توییتر از پرواز دو فروند هواپیمای تجسسی آمریکا و یک فروند هواپیمای سوخت‌رسان بر فراز آبراه «باشی»، یک منطقه‌ راهبردی در جنوب تایوان خبر دادند.

سخنگوی وزارت دفاع تایوان با خودداری از هرگونه اظهار نظر در این باره گفت که وزارت دفاع تایوان نسبت به هرگونه تحرک قوای نظامی خارجی اطراف تایوان اشراف کامل دارد.

گفته می‌شود هواپیمای «آی سی-135» آمریکا صبح پنجشنبه از پایگاه هوایی «کادنا» در ژاپن برخاسته و بر فراز ساحل جنوب شرقی تایوان  و دریای چین جنوبی پرواز کرد. دو هواپیمای تجسسی «پوسیدان- 8» نیز صبح پنجشنبه بر فراز دریای چین جنوبی برای پایش اوضاع پرواز کردند.

به نوشته این منبع خبری، روز چهارشنبه نیز یک هواپیمای سوخت‌رسان آمریکا و یک هواپیمای تجسسی پوسیدان-8  بر فراز این منطقه پرواز کردند.

«سیو تزو یون» از تحلیلگران موسسه «دفاع و امنیت ملی»  در این باره گفت که زیردریایی‌های چینی مجهز به موشک‌های بالستیک قادرند سرزمین آمریکا  را از دریای فیلیپین مورد اصابت قرار دهند.

چند روز پیش وزارت دفاع تایوان مدعی شد  یک فروند جنگنده «جی-۱۰» نیروی هوایی چین حریم هوایی تایوان را در جنوب غربی این منطقه نقض کرده است.

از سوی دیگر یک مقام وزارت دفاع تایوان که به دلایل امنیتی مایل به افشای هویتش نبود، گفت که شماری از تفنگداران دریایی تایوان  به طور موقت در جزایر «پراتاس» مستقر شده‌ اند. تایوان مدعی است که این استقرار نیروها  صرفا جنبه آموزشی، تمرینی دارد و برای تقویت قابلیت‌های دفاعی است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو