پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بومی سازی دانش ساخت هواپیماهای فوق سبک در اراک

تاریخ خبر: // کد خبر: 308426 // // // //


بومی سازی دانش ساخت هواپیماهای فوق سبک در اراک

مدیر فرودگاه اراک گفت: دانش ساخت هواپیماهای سبک و فوق سبک با تامین قطعات مورد نیاز با هدف تامین نیاز داخلی با راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه صنعت هوانوردی استان مرکزی در اراک بومی‌سازی می‌شود.


بومی سازی دانش ساخت هواپیماهای فوق سبک در اراک

«رحیم حسین نسب» افزود: ساخت این هواپیماها در قالب تفاهمنامه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با سازمان هواپیمایی کشور و شرکت فرودگاه‌های کشور در خصوص توسعه صنعت هوانوردی عمومی منعقد شده است.
وی اظهار داشت: طراحی و ساخت هواپیماهای سبک و فوق سبک تا وزن ۹ هزار کیلوگرم با مشارکت فرودگاه اراک، دانشگاه صنعتی اراک و فعالان صنعت هوانوردی کشور انجام می‌شود.

مدیر فرودگاه اراک گفت: سه فرودگاه در کشور برای این مهم اعلام آمادگی کرده‌اند که شامل فرودگاه خرم‌آباد برای خدمات گردشگری هوانوردی عمومی، فرودگاه سمنان آموزش هوانوردی عمومی و فرودگاه اراک برای ساخت اشیا پرنده هوانوردی است.

حسین نسب ادامه داد: تحقق این ظرفیت ارزشمند در حوزه صنعت هوانوردی استان مرکزی، ضمن ایجاد بسترهای توسعه دانش هوانوردی و بهره‌گیری از توان بومی، گامی مهمی در افزایش تولیدات داخلی است.

تطویل باند فرودگاه اراک از سه هزارمتر به سه هزار و ۷۰۰ متر، اجرای استریپ‌های دو طرف باند فرودگاه، هرکدام به عرض ۷۵ متر و طول سه هزار و ۷۰۰ متر و همچنین اجرای حدود هفت هزار و ۶۰۰ متر لایتینگ باند با صرف اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید محقق شده و این فرودگاه آمادگی لازم را برای پروازهای داخلی و خارجی را دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو