پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارتش کره جنوبی درصدد استقرار سیستم جدید ضدهوایی چرخ‌دار

تاریخ خبر: // کد خبر: 308469 // // //


ارتش کره جنوبی درصدد استقرار سیستم جدید ضدهوایی چرخ‌دار

آژانس تسلیحات کره جنوبی امروز اعلام کرد، این کشور قصد دارد سال آینده طی پروژه‌ای، سیستم جدید توسعه‌یافته توپ چرخ‌دار پدافند هوایی را به صورت انبوه تولید کند.


ارتش کره جنوبی درصدد استقرار سیستم جدید ضدهوایی چرخ‌دار

به نقل از خبرگزاری “یونهاپ” کره جنوبی، رئیس برنامه تجهیزات دفاعی این کشور اعلام کرد، قراردادی به ارزش ۲۵۰ میلیارد وون کره جنوبی (معادل ۲۰۰ میلیون دلار آمریکا) با شرکت دفاعی “هانوا”، در زمینه سیستم نقلیه چرخی ضدهوایی ۳۰ میلی‌متری به امضا رسانده است.

سیستم فوق می‌تواند جایگزینی برای سیستم دفاع هوایی “ولکان” باشد که مدت‌ها مورد استفاده ارتش، نیروی هوایی و نیروی دریایی کره جنوبی بوده است.

سیستم نقلیه چرخی ضدهوایی ۳۰ میلی‌متری، محدوده پرتاپ آتش ۳ کیلومتری دارد که ۱.۶ کیلومتر، نسبت به محدوده پرتاپ ولکان بلندتر است. این سیستم برای عملکرد نیازمند ۱۸ پرسنل- در مقابل ۴۸ پرسنل برای عملیات ولکان- است.

این سیستم، مجهز به یک سیستم هدف‌گذاری الکترونوری است که توسط شرکت “سیستم‌های هانوا” ساخته شده؛ یکی از حدود ۲۰۰ شرکت که اکثراً به کره جنوبی تعلق داشته و تیمی را برای برنامه توسعه تشکیل داده‌اند.

بنا بر اعلام رئیس برنامه تجهیزات دفاعی، انتظار می‌رود سیستم نقلیه چرخی ضدهوایی ۳۰ میلی‌متری، به افزایش ظرفیت دفاع هوایی کم‌ارتفاع در برابر هواپیماها و پهپادها کمک کند.

یک مقام برنامه تجهیزات دفاعی در این باره اظهار کرد: این سیستم همچنین به تقویت صنعت دفاعی و اشتغال‌زایی در دوران سخت اقتصادی کمک خواهد کرد.

آژانس تسلیحات کره جنوبی همچنین با “ایندرا”، یک سازنده رادار مستقر در اسپانیا، قرارداد جداگانه‌ای به ارزش ۷۰ میلیارد وون، برای خرید سیستم رادار نظارت فرودگاه- به منظور استفاده در پایگاه‌های هوایی- به امضا رسانده است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو