پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گندزدایی تاکسی‌های فرودگاهی/ ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی

تاریخ خبر: // کد خبر: 308474 // // //


گندزدایی تاکسی‌های فرودگاهی/ ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی

یدالله غلام پور ،رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری بیرجند از ضدعفونی هر روزه اتوبوس‌های درون شهری، تاکسی‌ها و ایستگاه‌های مکانیزه خبر داد.


گندزدایی تاکسی‌های فرودگاهی/ ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی

یدالله غلام پور، امروز شنبه 7 تیر به رسانه‌های گروهی گفت: هر روزه از ساعت 10 الی 11 صبح، گندزدایی تاکسی‌های درون شهری در پایانه ابوذر انجام می‌گیرد. وی اظهار کرد: اتوبوس‌ها نیز هر شب هنگام توقف در پایانه به طور کامل نظافت و ضدعفونی می‌شوند و ضدعفونی مداوم ایستگاه‌های مکانیزه توقف، تاکسی‌های فرودگاه و ترمینال نیز انجام می‌گیرد.

رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری بیرجند تصریح کرد: علاوه بر علامت گذاری صندلی‌ها در اتوبوس‌های درون شهری بر اساس استفاده 50 درصدی از ظرفیت، کابین راننده با شیلد جداسازی شده است.
غلام پور با تاکید بر اینکه قصد داریم الزامی شدن استفاده از ماسک در هنگام تردد با ناوگان حمل و نقل عمومی را در ستاد استانی مقابله با کرونا، مصوب کنیم، خاطرنشان کرد: این موضوع با توجه به بسته بودن محیط اتوبوس‌ها، به خصوص اتوبوس‌های اسکانیا که امکان بازکردن پنجره نیز وجود ندارد، ضروری است.
وی از ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر خبر داد و گفت: بروشورها و اطلاعیه‌های تهیه شده توسط شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در اتوبوس‌ها نصب شده است.
رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری بیرجند یادآور شد: این سازمان وظایف خود را در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی هر روزه انجام می‌دهد و بخش دیگر برعهده شهروندان است تا با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری‌ها، در راستای حفظ سلامت خود و دیگران تلاش کنند.

غلام پور  خاطرنشان کرد: شهروندان درصورت مشاهده تخلف در رعایت نکات بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی می‌توانند موارد را به حوزه بازرسی با شماره 32226545 گزارش دهند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو