پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام بالگرد نیروی هوایی برای کنترل حریق کوه‌های روستای هَرم

تاریخ خبر: // کد خبر: 308514 // // //


اعزام بالگرد نیروی هوایی برای کنترل حریق کوه‌های روستای هَرم

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان گفت: آتش‌سوزی کوه‌های روستای هَرم بخش جویم این شهرستان کنترل شده و در حال مهار است.


اعزام بالگرد نیروی هوایی برای کنترل حریق کوه‌های روستای هَرم

منصور رضایی شنبه ۷ تیر در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه آتشسوزی ارتفاعات هَرم لارستان از ساعت ۲۰ پنجشنبه ۵ تیر آغاز شد، گفت: بلافاصله پس از دریافت گزارش این آتش سوزی نیروهای منابع طبیعی به همراه نیروهای داوطلب بسیج، مردم محلی، همیاران طبیعت و … به محل اعزام شدند.

وی با قدردانی از همکاری فرماندار لارستان، بخشداری جویم، اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان، خاطرنشان کرد: اعزام یک فروند بالگرد نیروی هوایی ارتش کمک بسیاری برای مهار بخش اعظمی از این آتش‌سوزی بوده است.

رضایی با اشاره به اعزام گروه‌های امدادی با استفاده از بالگرد ارتش، افزود: علیرغم تمام تلاش‌ها، مهار آتش با توجه به مشکلات و امکانات محدود و سخت گذر بودن منطقه و نیز وزش باد، به کندی انجام می‌شود.

رئیس منابع طبیعی لارستان اضافه کرد: با هماهنگی فرمانداری ویژه و ستاد مدیریت بحران شهرستان و استان، از شامگاه جمعه ۶ تیر، یک فروند بالگرد نیروی هوایی ارتش برای هلیبرن نیروها، به محل اعزام شد و ۸ سورتی پرواز انجام داد.

رضایی گفت: هنوز دلیل وقوع این آتشسوزی مشخص نشده و باید بعد از مهارکامل حریق، با بررسی‌های دقیق کارشناسی، علت یا علل تاثیرگذار مشخص شود.

رئیس منابع طبیعی لارستان در عین حال گفت: طبق بررسی‌های اولیه، علت وقوع این آتشسوزی، بی احتیاطی رانندگان عبوری و پرتاب ته سیگار به بیرون از خودرو بوده که موجب وقوع حریق در حاشیه جاده اصلی و ا نتقال آن به ارتفاعات شده است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو