پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرود نخستین پرواز‌های مسافربری ورودی به تونس

تاریخ خبر: // کد خبر: 308528 // // //


فرود نخستین پرواز‌های مسافربری ورودی به تونس

برای نخستین بار پس از سه ماه، پرواز‌های مسافربری که اکثرا مبدأ آن‌ها از اروپا بود شنبه در تونس به زمین نشست.


فرود نخستین پرواز‌های مسافربری ورودی به تونس

 با وجود این به نظر می‌رسد فصل گردشگری در تونس با محدودیت‌های تردد به منظور محدود کردن بازگشت کرونا‏ هماهنگ است. تونس تاکنون آمار رسمی مبتلایان به کرونا را ۱۱۶۴ نفر و شمار مرگ و میر ناشی از آن را ۵۰ نفر اعلام کرد. در روز‌های اخیر‏، تنها چند مورد مبتلا در روز ثبت شد که همگی در مراکز قرنطینه اجباری قرار گرفتند. تونس اواخر مارس مرز‌های خود را بسته بود.
وزارت ترابری تونس اعلام کرد: شنبه ۹ پرواز که اکثرا از فرانسه و ایتالیا بودند صورت گرفت. نزدیک به ۱۱۷ نفر در پروازی که از پاریس آمد وارد تونس شدند. اکثر آن‌ها تونسی‌های ساکن خارج بودند، اما در میان آن‌ها افراد فرانسوی نیز بودند. در حال حاضر مشخص نیست آیا افرادی که در این پرواز‌ها بودند در خارج از تونس دچار مشکل شده بودند یا در میان آن‌ها گردشگر نیز هست.
تنها مسافرانی که امن شناخته شده اند و در فهرست سبز- از جمله آلمان، چین یا ایتالیا- قرار دارند می‌توانند بدون شرط وارد تونس شوند. وزارت بهداشت تونس اعلام کرد کسانی که از کشور‌های در فهرست نارنجی- مانند فرانسه‏، مغرب و اسپانیا- می‌آیند باید نتیجه تست پی سی آر (تشخیص کرونای) آن‌ها که کمتر از ۷۲ ساعت قبل از حرکت انجام گرفته است نشان داده شود.
افرادی که در هتل‌ها اقامت می‌کنند باید خروج آن‌ها از هتل محدود به گروهی مشخص و تحت نظارت انجام گیرد. بقیه نیز باید کتبا متعهد شوند خود را ۱۴ روز در محل اقامتشان قرنطینه می‌کنند. همه می‌توانند به شرطی که تست جدید کرونای آن‌ها منفی باشد پس از شش روز آزادانه خارج شوند.
وزارت بهداشت تونس اعلام کرد کشور‌هایی مانند الجزایر و روسیه که در هیچ فهرستی نیستند در طبقه بندی قرمز قرار دارند. الجزایر و روسیه دو بازار اصلی گردشگری تونس به شمار می‌آیند.
تنها تونسی‌ها می‌توانند از کشور‌های در فهرست قرمز بازگردند: آن‌ها باید تست منفی خود را نشان دهند‏، به مدت هفت روز در هتلی با هزینه‌های خود قرنطینه اجباری شوند و سپس پیش از خروج یک بار دیگر تست شوند. مقامات تونسی اعلام کردند همه این تدابیر می‌تواند براساس اوضاع تغییر کند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو