پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بوئینگ مکس ۷۳۷ تا دوشنبه آماده پرواز می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 308614 // // //


بوئینگ مکس ۷۳۷ تا دوشنبه آماده پرواز می شود

اکنون بیش از یک سال است که بوئینگ تلاش می کند تا نقص سیستم‌های کنترل پرواز خود را بر روی ۷۳۷ MAX پس از دو سانحه مرگبار در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برطرف کند.


بوئینگ مکس ۷۳۷ تا دوشنبه آماده پرواز می شود

اکنون بیش از یک سال است که بوئینگ تلاش می کند تا نقص سیستم‌های کنترل پرواز خود را بر روی ۷۳۷ MAX پس از دو سانحه مرگبار در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برطرف کند.به گفته برخی منابع پروازهای تست صلاحیت پرواز بوئینگ مکس ۷۳۷  ممکن است از اوایل دوشنبه آینده آغاز شوند، طبق گفته‌ها این پروازهای آزمایشی طی دو یا سه روز انجام می‌شوند.

FAA (اداره هوانوردی آمریکا) در حال بررسی اسناد بویینگ است تا مشخص کند آیا این شرکت معیارهای لازم برای انتقال به مرحله بعدی ارزیابی را رعایت کرده است یا خیر . به گفته FAA پروازهای صدور گواهینامه صلاحیت پرواز فقط پس از رضایت از این داده‌ها انجام خواهد شد.

طبق گفته سیاتل تایمز، منابع درون بوئینگ و (FAA) می گویند که پروازهای تست صلاحیت پرواز می توانند تا دوشنبه آینده انجام شوند. البته برخی منابع نیز روز سه شنبه را برای آغاز این پروازها عنوان کرده اند. این بدان معناست که این مرحله از فعالیت‌های سنجش صلاحیت پرواز در درجه اول در داخل ایالات متحده انجام می شود.

سیاتل تایمز تخمین می زند که اگر پروازهای هفته آینده به واقعیت تبدیل شود، MAX باید برای صدور اعتبار FAA در اواسط ماه سپتامبر خودش را آماده کند. دریافت این اعتبار از FAA اجازه می دهد تا آموزش‌های خلبانی مجددا از سر گرفته شود و شرکت‌های هواپیمایی به طور بالقوه قبل از پایان سال ۲۰۲۰ دوباره پرواز با MAX را از سر بگیرند.

با این حال، مقامات هواپیمایی کشوری در خارج از ایالات متحده ممکن است مراحل سنجش صلاحیت پرواز خود را برای این هواپیما داشته باشند، به این معنا که زمان بندی آن‌ها برای استفاده از MAX  متفاوت از زمان در نظر گرفته شده توسط آمریکاست. آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اروپا (EASA ) تنها یک نمونه از آژانس‌هایی است که علاوه بر FAA ، می خواهد فرایند سنجش خود را انجام دهد.

با این حال، محدودیت‌های مسافرتی ناشی از کوید ۱۹ مانع ورود مسافران کشورهای اتحادیه اروپا به ایالات متحده شده است. Northcote ، رئیس ارتباطات EASA ، می گوید که این امر تاکنون مانع برنامه ریزی EASA برای پروازهای معتبر MAX شده است.سیاتل تایمز گزارش می دهد که مسوولان در اروپا و کانادا خواستار تغییر در سیستم‌های کنترل پرواز ۷۳۷ MAX بودند.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو