پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتقاد وزیر راه ازغفلت نسبت به ایجاد لجستیک هوایی در سال های گذشته

تاریخ خبر: // کد خبر: 308657 // // // // //


انتقاد وزیر راه ازغفلت نسبت به ایجاد لجستیک هوایی در سال های گذشته

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال های گذشته نسبت به ایجاد لجستیک هوایی غافل بوده ایم و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) باید به هاب هوایی منطقه تبدیل شود.


انتقاد وزیر راه ازغفلت نسبت به ایجاد لجستیک هوایی در سال های گذشته

 محمد اسلامی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با وزارت راه و شهرسازی و آغاز به کار منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی با بیان اینکه فرودگاه امام باید صنعت حمل و نقل را در خدمت پشتیبانی لجستیک قرار دهد و از آن حمایت کند، گفت: منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی بستری برای تولیدات محصولات دانش بنیان خواهد بود.

وی افزود: تولید کالا در این منطقه آزاد در قالب تعرفه ترجیحی حمل کالا در اوراسیا می‌تواند از سوی شهر فرودگاهی امام خمینی پشتیبانی شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی در شهر فرودگاهی امام خمینی و مناطق ویژه و آزاد اقتصادی آن فرصت در اختیار صنایع دانش بنیان قرار می‌گیرد تا به تولید محصول بپردازند. با تبدیل این منطقه به هاب صنایع دانش بنیان، این شرکت‌ها سهم خود از بازارهای منطقه و جهانی را افزایش خواهند داد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: چندین سال بود که منطقه آزاد و همچنین منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی صرفاً در مصوبات باقی مانده بود و اجرایی نمی‌شد اما از سال گذشته، کد گمرکی به این منطقه تعلق گرفت و گمرک در آن مستقر شده و طی چند ماه اخیر تمرین کردند تا به هاب کارگو هوایی تبدیل شوند. جمع این اتفاقات ما را به سمت آ غاز رسمی فعالیت منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی رساند.

اسلامی با اشاره به حضور و سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی تصریح کرد: این شهر فرودگاهی می‌تواند با ادامه سرمایه گذاری ها به مرکز جامع تولیدی- خدماتی در کنار پایتخت تبدیل شود و در نتیجه سهم بیشتری از بازارهای جهانی را کسب کند.

وی با اشاره به فعال شدن بخش لجستیک و همچنین کارگو هوایی در فرودگاه امام خمینی، گفت: در سال‌های گذشته از صنعت لجستیک هوایی غفلت کردیم و باید طی این سال‌ها به هاب هوایی در منطقه تبدیل می‌شدیم. اما می‌توانیم طی سالهای پیش رو شاهد شکل گیری ظرفیت شکل گیری دانش بنیان و اخذ سهمی از بازارهای جهانی با تکمیل سرمایه گذاری در منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی باشیم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو