پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سه روز نفس‌گیر بوئینگ از فردا آغاز می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 308658 // // //


سه روز نفس‌گیر بوئینگ از فردا آغاز می‌شود

خلبانان و خدمه پرواز سازمان هوانوردی فدرال آمریکا و همچنین شرکت بوئینگ از فردا آزمایش صدور مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را آغاز می‌کنند.


سه روز نفس‌گیر بوئینگ از فردا آغاز می‌شود

پرواز آزمایشی هواپیمای بوئینگ مکس ۷۳۷ که از سال گذشته میلادی به علت دو سقوط مرگبار زمین گیر شده است، قرار است به منظور دریافت مجوز از فردا آغاز شود. منابع آگاه اعلام کردند که پرواز آزمایشی هواپیمای بوئینگ مکس 737 که از سال گذشته میلادی به علت دو سقوط مرگبار زمین گیر شده است، قرار است به منظور دریافت مجوز از فردا آغاز شود.

به گفته این منابع، خلبانان و خدمه این پرواز آزمایشی از اداره حمل و نقل هوایی فدرال آمریکا و شرکت بوئینگ هستند که به منظور صدور گواهینامه برای مدل مکس 737 روز دوشنبه کار خود را آغاز می‌کنند و انتظار می‌رود حداقل این فرایند سه روز به طول بیانجامد.

آزمایش این هواپیما لحظه مهمی در بدترین بحران شرکت هواپیماسازی بوئینگ محسوب می‌شود چرا که مدتهاست به علت بیماری همه گیر کووید-19 با کاهش شدید سفرهای هوایی و تقاضای ساخت جت روبه رو شده است.

زمین گیر شدن هواپیمای پرفروش مکس737 در مارس 2019 که پس از دو سقوط مرگباری که باعث کشته شدن 346 نفر در اتیوپی و اندونزی شد، منابع اصلی درآمد بوئینگ را قطع کرده است.

یکی از این منابع گفت که پس از یک جلسه توجیهی چندساعته پیش از پرواز آزمایشی، خدمه سوار بر هواپیمای مکس 737 مجهز به تجهیزات تست ویژه در فرودگاه صحرایی بویینگ در نزدیکی سیاتل خواهند شد.خدمه این پرواز قرار است سناریوهایی را که به صورت متن از قبل آماده شده است، اجرا کنند مانند تغییر شدید ارتفاع و مسیر هواپیما، و انجام مانورهای شدید در مسیر پرواز به سمت ایالت واشنگتن.

یکی از این منابع گفت که این پرواز می‌تواند شامل فرود و تماس با زمین و بلافاصله پرواز مجدد سریع در مسیری روی ساحل اقیانوس آرام و تنظیم مسیر برای شرایط جوی بد و سایر عوامل باشد.

برای کسب اطمینان از دقت آزمایش‌های مذکور تجهیزات رایانه‌ای ویژه ای بر روی سیستم کنترل پرواز نصب شده است. در صورت موفق بودن پروازهای آزمایشی، چند آزمایش دیگر ظرف ماه‌های آینده انجام می‌شود تا مجوز نهایی پرواز این هواپیما صادر شود.

در مجموع ۵۰۰ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس جت در اختیار خطوط هوایی مختلف جهان است و بوئینگ قبل از وقوع سوانح یادشده ۴۰۰ سفارش برای تولید این هواپیما دریافت کرده بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم / خبرگزاری فارس / خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو