پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اجرای معافیت‌های مالیاتی و گمرکی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

تاریخ خبر: // کد خبر: 308662 // // // //


اجرای معافیت‌های مالیاتی و گمرکی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: تسهیلاتی که مناطق آزاد دارند از جمله معافیت‌های مالیاتی و معافیت‌های گمرکی، در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اجرا می‌شود.


اجرای معافیت‌های مالیاتی و گمرکی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

مرتضی بانک، در مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: امروز شرایط برای بهره‌برداری از ظرفیت منطقه آزاد با همکاری و فعالیت‌های شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) آغاز شده است، در این منطقه گمرک مستقر شده است، فنس‌ کشی‌ها کامل شده است، نوع فعالیت و اهداف برنامه‌ای در این منطقه نیز تنظیم شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه گمرک جمهوری اسلامی ایران اینجا مستقر شده، عملاً فعالیت آن آغاز شده است و با توجه به اینکه منطقه آزاد فرودگاهی با توجه به قانون برنامه تشکیل شده بود، برای اینکه از ظرفیت‌های مناطق آزاد و قانون مناطق آزاد استفاده شود، لازم بود تفاهم‌نامه همکاری بین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و وزارت راه و شهرسازی انجام شود که این تفاهم‌نامه زمینه همکاری و عملی شدن منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) که یکی از مهمترین مناطق آزاد کشور است را فراهم کند.

وی با اشاره به مزایای منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ، گفت: به دلیل شرایط خاص و ظرفیت‌های عظیم فرودگاهی، ریلی و جاده‌ای منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)  شرایط ویژه‌ای دارد و ظرفیتی مناسب برای تولیدکننده‌ها و بخش‌های لجستیکی و همکاری در فعالیت لجستیکی بین ایران و دیگر کشورها دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد افزود: به همه صنعتگران، فناوران و تولیدکننده‌ها تأکید می‌کنم سرمایه‌گذاری در کنار شهر تهران مطلوب است و در این سرمایه‌گذاری امکان ویژه‌ وجود دارد.

وی یادآور شد: تسهیلاتی که مناطق آزاد از جمله معافیت‌های مالیاتی و معافیت‌های گمرکی دارند، در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اجرا می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اضافه کرد: به دلیل امکانات بسیار مناسبی که منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)  دارد، از این ظرفیت می‌توان بیش از پیش استفاده کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو