پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اجرای معافیت‌های مالیاتی و گمرکی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

تاریخ خبر: // کد خبر: 308662 // // // //


اجرای معافیت‌های مالیاتی و گمرکی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: تسهیلاتی که مناطق آزاد دارند از جمله معافیت‌های مالیاتی و معافیت‌های گمرکی، در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اجرا می‌شود.


اجرای معافیت‌های مالیاتی و گمرکی در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

مرتضی بانک، در مراسم تبادل تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: امروز شرایط برای بهره‌برداری از ظرفیت منطقه آزاد با همکاری و فعالیت‌های شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) آغاز شده است، در این منطقه گمرک مستقر شده است، فنس‌ کشی‌ها کامل شده است، نوع فعالیت و اهداف برنامه‌ای در این منطقه نیز تنظیم شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه گمرک جمهوری اسلامی ایران اینجا مستقر شده، عملاً فعالیت آن آغاز شده است و با توجه به اینکه منطقه آزاد فرودگاهی با توجه به قانون برنامه تشکیل شده بود، برای اینکه از ظرفیت‌های مناطق آزاد و قانون مناطق آزاد استفاده شود، لازم بود تفاهم‌نامه همکاری بین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و وزارت راه و شهرسازی انجام شود که این تفاهم‌نامه زمینه همکاری و عملی شدن منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) که یکی از مهمترین مناطق آزاد کشور است را فراهم کند.

وی با اشاره به مزایای منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ، گفت: به دلیل شرایط خاص و ظرفیت‌های عظیم فرودگاهی، ریلی و جاده‌ای منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)  شرایط ویژه‌ای دارد و ظرفیتی مناسب برای تولیدکننده‌ها و بخش‌های لجستیکی و همکاری در فعالیت لجستیکی بین ایران و دیگر کشورها دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد افزود: به همه صنعتگران، فناوران و تولیدکننده‌ها تأکید می‌کنم سرمایه‌گذاری در کنار شهر تهران مطلوب است و در این سرمایه‌گذاری امکان ویژه‌ وجود دارد.

وی یادآور شد: تسهیلاتی که مناطق آزاد از جمله معافیت‌های مالیاتی و معافیت‌های گمرکی دارند، در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) اجرا می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد اضافه کرد: به دلیل امکانات بسیار مناسبی که منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)  دارد، از این ظرفیت می‌توان بیش از پیش استفاده کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین