پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آیا سفر هوایی در شرایط کرونا واقعا خطرناک است؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 308759 // // //


آیا سفر هوایی در شرایط کرونا واقعا خطرناک است؟

یاتا در پی فراگیری بحران کرونا به چند سوال جدی درباره نگرانی‌از مسافرت هوایی پاسخ داده است. نگرانی‌هایی که شاید همه با آن درگیر باشیم. آیا واقعا سفر هوایی در شرایط کرونا خطرناک است؟


آیا سفر هوایی در شرایط کرونا واقعا خطرناک است؟

یاتا در پی فراگیری بحران کرونا به چند سوال جدی درباره نگرانی‌از مسافرت هوایی پاسخ داده است. نگرانی‌هایی که شاید همه با آن درگیر باشیم. آیا واقعا سفر هوایی در  شرایط کرونا خطرناک است؟

به نقل از سایت رسمی IATA ، سوال‌های متداولی درباره نگرانی از کرونا در پرواز وجود دارد که به چند سوال از آنها پاسخ داده‌ شده است.

آیا یاتا سیاستی دارد جهت چگونگی پیگیری خطوط هوایی در مورد رزرو مجدد پرواز یا بازپرداخت سفرهایی که به دلیل ویروس کرونا لغو شده اند، دارد؟

IATA در این امر نقشی ندارد. هر شرکت هواپیمایی با توجه به قوانین و مقررات محلی ، سیاست های خاص خود را در رابطه با بازپرداخت و رزرو مجدد پرواز دارد. لطفاً با هواپیمایی یا نماینده مسافرتی خود تماس بگیرید.

مسافران برای محافظت از آلودگی در برابر کرونا در هواپیما چه کنند؟

توصیه یاتا برای همه سفرها استفاده از ماسک است.استفاده از ماسک درخطوط هوایی  الزامی است. اما بهتر است از زمان ورود به فرودگاه تا هنگام پرواز و همچنین در فرودگاه مقصد تا خروج کامل هم ماسک استفاده شود.

علاوه بر این ، طیف وسیعی از اقدامات ساده توصیه شده توسط سازمان جهانی بهداشت برای مسافران نیز قابل استفاده است: شستن دست یا استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده دستی به طور مرتب ، جلوگیری از تماس با افراد دیگر ، پوشاندن دهان هنگام سرفه و عطسه (و سپس شستشوی دست) ، جلوگیری از مسافرت در صورت احساس ناخوش احوالی و مریضی و جلوگیری از تماس با هر کسی که به نظر می رسد مریض است.

آیا خطر ابتلا به ویروس در هواپیما بیشتر از یک مرکز خرید یا دفتر است؟

ارزیابی ها نشان می دهد که خطر ابتلا در هواپیما پایین‌تر از یک مرکز خرید یا دفتر است.در مقایسه با آن مکان ها ، یک هواپیمای مدرن هوای کابین خود را بارها و بارها تغییر داده و جریان هوای بالایی به نسبت مرکز خرید یا ادارات دارد. در اکثر انواع هواپیماهای مدرن ، هوای عرضه شده به کابین مسافر یا 100٪ تازه است یا ترکیبی از هوای تازه و دوباره گردش شده است که از طریق فیلترهای HEPA با همان کارآیی (99/97٪ یا بهتر) در از بین بردن ویروس ها مانند آن فیلتر می شود که در اتاق های جراحی مورد استفاده است.

از کجا می توانم درباره محدودیت های سفر فعلی اطلاعات کسب کنم؟

برای آخرین به روزرسانی در مورد محدودیت های مسافرتی مربوط به شیوع ویروس کرونا ، به وب سایت مرکز مسافرتی یاتا مراجعه کنید.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو