پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استاندار ایلام : ایجاد آشیانه بالگرد هلال احمر با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان

تاریخ خبر: // کد خبر: 309028 // // //


استاندار ایلام : ایجاد آشیانه بالگرد هلال احمر با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان

سلیمانی دشتکی از ایجاد آشیانه بالگرد با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان و اختصاص یک بالگرد با اعتبار بالای ۲۰۰ میلیارد تومان به عنوان کاری مهم در این حوزه یاد کرد .


استاندار ایلام : ایجاد آشیانه بالگرد هلال احمر با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان

قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز سه شنبه در دیدار مرادیان معاون جمعیت هلال احمر کشور در محل استانداری ایلام ضمن تبریک سالروز حماسه آزادسازی مهران یاد و خاطره شهدای این عملیات غرورآفرین را گرامی داشت و افزود: حماسه آزاد سازی مهران یک نقطه عطف در تاریخ دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: دیروز مهران پیشانی دفاع مقدس و نبرد با دشمن در عملیات کربلای یک بود و امروز دروازه ورود به عتبات عالیات و مسیر شماره یک زائران امام حسین (ع) به سمت کربلای معلی و مرکز توجه در کشور و عالم است.

وی افزود: امروز با توجه به اقدامات انجام شده و در دست اجرا آینده بسیار خوب و درخشانی برای مهران متصور هستیم به طوری که این منطقه می‌تواند پیشران توسعه استان و کشور باشد.

استاندار ایلام در ادامه ضمن تقدیر از زحمات هلال احمر در استان نقش استانی، ملی و بین المللی این نهاد ارزشمند را مهم خواند و گفت: نقش آفرینی هلال احمر در ابعاد ملی و بین المللی و استانی با توجه به وظایف خطیری که دارد بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: البته رسالت هلال احمر در ایلام با توجه به اینکه یک استان حادثه خیز است و از طرفی مرکز توجه در رخ داد بزرگ اربعین است، بسیار سنگین و حائز اهمیت است.

وی عملکرد هلال احمر در استان را مطلوب و رضایت بخش عنوان کرد و بیان کرد: نقش هلال احمر در اتفاقات و رویدادهای مذکور بی بدیل بوده و از این بابت از مجموعه عوامل استانی و کشوری این نهاد تشکر می‌کنم.

ایجاد آشیانه بالگرد با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان در استان

سلیمانی دشتکی در ادامه از ایجاد آشیانه بالگرد با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان و اختصاص یک بالگرد با اعتبار بالای ۲۰۰ میلیارد تومان به عنوان کاری مهم در این حوزه یاد کرد و گفت: برای احتیاط هم یک بیمارستان صحرایی در زمان کرونا تشکیل دادیم که امروز برای آشیانه بالگرد باقی مانده است.

وی افزود: البته هلال احمر لازم است برای بالابردن ضریب امنیت پروازها تفاهم نامه‌ای با فرودگاه ایلام ایجاد کند.

وی در ادامه از طرح‌های هلال احمر مبنی بر ایجاد پایگاه‌ها و موسسات بهداشتی و خدماتی و تولیدی استقبال کرد و گفت: منعی برای صادرات نداریم، در جلسه‌ای که با استاندار واسط عراق برگزار کردیم علاوه بر اینکه خواستار بازگشایی مرز تجاری به صورت تمام وقت شدیم، توافق شد در روز ۲ ساعت کار پایانه‌ها زودتر آغاز شود و همچنین تفاهم نامه‌هایی در زمینه صادرات تجهیزات پزشکی و مبادلات تجربیات به امضا رسید.

در ادامه مرادیان معاون جمعیت هلال احمر کشور ضمن تقدیر و تشکر از کمک و تعامل خوب و سازنده استاندار ایلام با مجموعه هلال احمر کشور و استان گفت: با توجه به شناخت و توانمندی و پیگیری‌های مداومی که از استاندار ایلام سراغ دارم می‌توان ادعا کرد که حضور ایشان یک فرصت مغتنم برای استان و مجموعه هلال احمر است تا در ماموریت‌های پیش رو موفق و تاثیرگذار ظاهر شود.

وی در ادامه از ایجاد پایگاه‌ها و موسسات درمانی و خدماتی در استان خبر داد و گفت: هلال احمر در مناطق مختلف استان مجموعه‌ها، پایگاه‌ها و موسسات بهداشتی، درمانی و خدماتی دایر می‌کنند و در این راستا نیازمند کمک و همکاری دولت در استان هستیم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو