پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | معرفی کتابخانه فرودگاه آمستردام‎ + تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 309114 // // //


معرفی کتابخانه فرودگاه آمستردام‎ + تصاویر

اگر مدام در سفر هستید، می‌دانید که این روزها اکثر فرودگاه‌ها بیشتر به مراکز خرید شباهت دارند اما فرودگاه ‏اسخیپول آمستردام با افتتاح کتابخانه در یکی از شلوغ‌ترین سالن‌های انتظارش، هدف دیگری را دنبال می‌کند. سالانه بیش از ۴۵‌میلیون مسافر بین‌المللی از اسخیپول عبور می‌کنند.


معرفی کتابخانه فرودگاه آمستردام‎ + تصاویر

‎اگر مدام در سفر هستید، می‌دانید که این روزها اکثر فرودگاه‌ها بیشتر به مراکز خرید شباهت دارند اما فرودگاه ‏اسخیپول آمستردام با افتتاح کتابخانه در یکی از شلوغ‌ترین سالن‌های انتظارش، هدف دیگری را دنبال می‌کند. سالانه بیش از ۴۵‌میلیون مسافر بین‌المللی از اسخیپول عبور می‌کنند.

دیک وان تولِ کتابدار به توسعه‏ دهندگان اسخیپول ایده‌ای ارایه داد مبنی بر این که «اگر قرار است «شهر فرودگاهی» باشد، باید ‏کتابخانه داشته باشند.» راهرویی طولانی که دو سالن انتظار اصلی مسافران را به هم متصل می‌کند و بلوار ‏هلند نامیده می‌شود، به نظر عالی بود. ماریان بروور، از توسعه‌دهندگان اسخیپول می‌گوید: «در بلوار هلند، همه ‏چیز روی احساس هلندی متمرکز شده است. اتاق نشیمنی به سبک هلندی با غذا و نوشیدنی هلندی وجود ‏دارد. حتی موسیقی و رنگ‌ها همه چیز مربوط به هلند است.» «ویترین فرهنگ هلندی» حدود ١٢٠٠ کتاب ‏در حال حاضر برای خواندن مسافران ارایه داده است. بیشتر این کتاب‌ها را نویسندگان و شاعران هلندی ‏تألیف کرده‌اند که تاکنون به ٢٩ زبان مختلف ترجمه شده‌ است.

همچنین کتاب‌هایی درباره تاریخ، طراحی، هنر ‏و معماری هلند وجود دارد. دیک ون تول می‌گوید: «می خواهیم ویترینی برای فرهنگ هلند باشیم. هدف این ‏است منتظر نمانیم تا افراد به کتابخانه بیایند بلکه کتابخانه را کنار مردم ببریم. مهم‌ترین چیز همین است.»

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا / تصاویر گردآوری شده از اینترنت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو