پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | 5 تا از بهترین مکان هایی که برای پرواز کوادکوپتر مناسب است؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 309143 // // // //


5 تا از بهترین مکان هایی که برای پرواز کوادکوپتر مناسب است؟

پرواز با کوادکوپتر یکی از بهترین تفریحاتی است که می تواند برای هر سن و سالی جذابیت خاص خودش را داشته باشد. این تفریح دوست داشتنی نیز مانند بسیاری از تفریحات دیگر، محدودیت هایی دارد. با توجه به آسیب هایی که ممکن است زمان استفاده از هلی شات به خودتان یا دیگران وارد کنید، ممنوعیت هایی برای استفاده از هلی شات در نظر گرفته شده است.


5 تا از بهترین مکان هایی که برای پرواز کوادکوپتر مناسب است؟

پرواز هلی شات در برخی از مکان ها به صورت کامل ممنوع است. البته این ممنوعیت ها در کشورهای مختلف فرق دارد. مکان های ممنوع برای پرواز کوادکوپتر در ایران:

  • فرودگاه ها و مکان های پروازی (رعایت حداقل 5 کیلومتر فاصله)
  • بام بیمارستان، مساجد و مکان های آموزشی
  • مناطق نظامی مانند پادگان و مراکز حساس
  • مکان های تاریخی و باستانی
  • نزدیکی کابل های برق شهر
  • مکان های شلوغ که جمعیت زیادی در آنجا وجود دارد (پمپ بنزین، خیابان های اصلی شهر و …)

البته باید بدانید این ممنوعیت ها به صورت کلی مرتبط به مکان پرواز هلی شات است. بسیاری از افراد بدون اطلاع از مکان های ممنوع برای پرواز و بدون شناخت محیط های مناسب، پرواز را آغاز کرده و در نهایت با مشکلات متفاوتی مواجه می شوند. با در نظر گرفتن این نکات، مشکلات احتمالی را شناسایی می کنید و به خوبی از آن ها جلوگیری خواهید کرد. حال به بررسی مکان هایی می پردازیم که می توانید پروازی امن را در آنجا تجربه کنید.

1-محیط های سر بسته، بهترین مکان برای شروع پرواز با هلی شات

بعد از انتخاب و خرید کواد کوپتر، یکی از مهم ترین دغدغه های افراد تازه کار، انتخاب محیط مناسب برای شروع پرواز است. محیط های سر بسته برای این دسته از افراد بهترین انتخاب هستند. با توجه به اینکه در ابتدایی ترین مراحل شروع کار با هلی شات، کنترل پرواز و فرود کوادکوپتر کمی سخت به نظر می رسد، محیط های بسته بهترین انتخاب برای افراد مبتدی است.

شسبث

1-جاده های خارج از شهر، بهترین مکان سر باز برای پرواز کوادکوپتر

بعد از کمی تمرین و افزایش مهارت پرواز، احتمالا دوست دارید پرواز بر فراز آسمان آبی را تجربه کنید و علاقه ای به دیدن سقف ندارید! مهم ترین نکته برای چنین افرادی، در نظر گرفتن ریسک احتمالی برای موفق نبودن پرواز است. جاده های خارج از شهر می تواند انتخاب خوبی برای پرواز در این مرحله باشد.

 اما توجه داشته باشید که از کابل های فشار قوی برق دور باشید. به خوبی محیط اطراف را بررسی کنید تا تمامی احتمالات برخورد کوادکوپتر با اجسام دیگر را در نظر داشته باشید و آن ها را کاهش دهید.

2-جنگل، محیطی رویایی برای پرواز هلی شات

قطعا جنگل را می توانیم به عنوان یکی از بهترین مکان های پرواز هلی شات معرفی کنیم. البته توجه داشته باشید که باید مهارت فوق العاده ای در پرواز هلی شات داشته باشید تا بتوانید پرنده خود را صحیح و سلامت از جنگل خارج کنید. در صورتی که فکر می کنید هنوز توانایی کنترل پرنده در موقعیت های حساس را ندارید، پیشنهاد می کنیم به جای جنگل، به ارتفاعات سرسبز شهر بروید.

 به صورت کلی تصویر برداری هوایی از مناطق سرسبز یکی از لذت بخش ترین کارهاست که خروجی بی نظیری هم دارد. به همین دلیل است که در اکثر باغ تالارها شاهد استفاده از هلی شات برای فیلم برداری از عروس و داماد هستیم. معمولا از انواع پرنده های حرفه ای که دوربین های حرفه ای دارند برای این کار استفاده می شود که از بهترین نمونه آن می توان به کوادکوپتر SjRC اشاره کرد.

بفا

1-ساحل، مکانی امن و رویایی برای تصویر برداری و پرواز

یکی دیگر از بهترین محیط ها برای تصویر برداری و پرواز، ساحل دریاست. برای کسانی که هنوز ترس کنترل کوادکوپتر در مکان هایی مانند جنگل را دارند، ساحل دریا انتخاب بعدیست. مهارت فرود، مهم ترین مسئله برای انتخاب این لوکیشن محسوب می شود.

اگر می خواهید ساحل را به عنوان مکان پرواز و تصویر برداری انتخاب کنید، باید توانایی زمان بندی پرواز و نحوه فرود را افزایش دهید. معمولا برای پرواز در چنین مناطقی از پرنده های حرفه ای مانند کوادکوپتر DJI استفاده می شود که قابلیت بازگشت به خانه را داشته باشد. با این حال پیشنهاد می کنیم هر پرنده ای که انتخاب کرده اید، به خوبی در کنترل آن، دقت داشته باشید.

2-بام شهر، ساده ترین مکان برای تجربه بی نظیر پرواز کوادکوپتر

ساده ترین مکانی که در دسترس شما وجود دارد و می توانید تجربه بی نظیری از پرواز و تصویر برداری داشته باشید، ارتفاعات شهر است. منتهی باید در نظر داشته باشید که در این ارتفاعات، مزاحم افراد دیگر نشوید و از خلوت بودن اطرافتان اطمینان حاصل کنید. معمولا ارتفاعات داخل شهری، به دلیل دسترسی ساده تر، محبوب ترین مکان است. این مکان برای پرواز با اکثر مدل های کوادکوپتر مناسب است. با توجه به نکاتی که درباره هر لوکیشن گفتیم، باید بررسی دقیقی روی مدل هلی شات خود داشته باشید و بهترین انتخاب را انجام دهید.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو