پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ممنوعیت پرواز‌های خطوط پاکستانی در حریم هوایی اتحادیه اروپا

تاریخ خبر: // کد خبر: 309240 // // // //


ممنوعیت پرواز‌های خطوط پاکستانی در حریم هوایی اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا ورود کلیه پرواز‌های خطوط هواپیمایی پاکستان به این اتحادیه را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.


ممنوعیت پرواز‌های خطوط پاکستانی در حریم هوایی اتحادیه اروپا

به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا ورود کلیه پرواز‌های خطوط هواپیمایی پاکستان به این اتحادیه را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.
اتحادیه اروپا با اعلام این مطلب که تمامی پرواز‌های سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان را به مدت شش ماه ممنوع اعلام کرده است، تصریح کرد این اتحادیه به خلبانان پاکستانی به دلیل عدم تبحر، اعتماد ندارد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی پاکستان روز سه شنبه اعلام کرد: «پرواز‌های خطوط هوایی بین المللی پاکستان (PIA) به مدت شش ماه در اتحادیه اروپا ممنوع است.» این در حالی است که بیش از یک سوم از خلبانان هواپیمایی کشوری پاکستان مظنون به داشتن مدارک و مجوز‌های پرواز جعلی هستند.

“پویا عبدالله خان” سخنگوی “سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان” در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: «آژانس امنیت پرواز و حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا (EASA) به سازمان هواپیمایی این کشور اعلام کرده “هنوز اثبات نشده است که باقیمانده خلبانان (پاکستانی) دارای مدارک و تبحر لازم هستند”؛ بنابراین “آن‌ها اعتماد شان نسبت به سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان را از دست داده اند.» با هدف جلوگیری از سلب اعتماد کشور‌ها و سازمان‌های هواپیمایی خارجی، دولت پاکستان تحقیقات خود را درباره خلبانان دارای مدراک جعلی آغاز کرده و تاکنون فعالیت بیش از ۱۰۰ نفر از آنان ممنوع اعلام شده است. سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان بر تعهد خود برای حفظ ایمنی و سلامت مسافران و همچنین فعالیت حرفه‌ای خلبانان تاکید کرده است. در طول سال‌های اخیر، دولت پاکستان ۸۸۰ نفر از جمله ده‌ها مسئول ارشد سازمان هواپیمایی این کشور را به جرم استفاده از مدارک جعلی شناسایی و آنان را از کار اخراج نموده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو