پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قطعی شدن اخراج 15 هزار نفر از کارمندان ایرباس

تاریخ خبر: // کد خبر: 309282 // // //


قطعی شدن اخراج 15 هزار نفر از کارمندان ایرباس

غول هواپیماسازی اروپا، ایرباس، اعلام کرد که برای حفظ آینده شرکت مجبور به کاهش ۱۵,۰۰۰ شغل شده است که بیشتر آنها از اروپا حذف خواهند شد. این شرکت در مورد سال‌های سخت آینده هشدار داد.


قطعی شدن اخراج 15 هزار نفر از کارمندان ایرباس

شرکت هواپیماسازی ایرباس فرانسه،‌اعلام کرد با توجه به آنکه شیوع ویروس کرونا صنعت هواپیماسازی جهانی را فلج کرده و چشم انداز پیش رو هم خیلی امیدوار کننده نیست قصد دارد 15 هزار نفر از کارمندانش از جمله 5100 نفر در آلمان را طی یک سال آینده تعدیل کند.

شرکت ایرباس در بیانیه خود اعلام کرد: در حالی که انتظار نمی‌رود تا قبل از ۲۰۲۳ و احتمالاً تا ۲۰۲۵ ترافیک هوایی به سطح قبل از پاندمی بازگردد، ایرباس باید حالا اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهد.

ایرباس به شدت تلاش می‌کند تا با توجه به پیش‌بینی کاهش 40 درصدی فروش هواپیما طی دو سال آینده به خاطر تبعات همه گیری کرونا خود را برای شرایط سخت آماده کند.اتخاذ تصمیم مشابه از سوی ایرباس در سال 2008 به شکل گیری اعتراضات جدی و اعتصابات گسترده در این شرکت منجر شده بود.

باید گفت کار ایرباس برای اخراج این حجم کارمند اصلا آسان نیست چرا که هم از سوی مقامات دولت‌های آلمان و فرانسه و هم از سوی اتحادیه‌های کارگری مقاومت جدی در این زمینه وجود دارد و آنها گفته‌اند به شدت با تعدیل اجباری نیروهای ایرباس مقابله خواهند کرد.

فرانکئیس والین، یکی از مقامات اتحادیه کارگران ایرباس می‌گوید برای جلوگیری از تعدیل نیرو تقابل جدی با ایرباس شکل خواهد گرفت.

شرکت ایرباس اعلام کرده که 5 هزار نفر از اخراجی‌ها از فرانسه 5100 نفر در آلمان 900 نفر در اسپانیا 1700 نفر در انگلیس و مابقی هم از دیگر نقاط جهان خواهند بود و این اتفاق تا اواسط سال 2021 نهایی می‌شود.این شرکت همچنین پیش از شیوع کرونا قصد داشت 900 نفر دیگر از کارمندانش را در آلمان تعدیل کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو