پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز پهبادهای کشاورز در آسمان مازندران

تاریخ خبر: // کد خبر: 309345 // // //


پرواز پهبادهای کشاورز در آسمان مازندران

عزیزاله شهیدی‌فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پرواز پهادهای کشاورز در آسمان این استان خبر داد.


پرواز پهبادهای کشاورز در آسمان مازندران

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، عزیزاله شهیدی‌فر در جلسه شورای معاونین گفت: فراز و نشیب‌های بخش کشاورزی در کشور بر کسی پوشیده نیست و قطعا می‌توان نقاط ضعفی که وجود دارد را به قوت تبدیل کرد.

وی ادامه داد: ایران جزء معدود کشورهای جهان است که توانسته ۸۵ درصد خودکفایی و خوداتکایی را در بخش کشاورزی به خود اختصاص دهد و مازندران هم یکی از استان هایی است که با بکارگیری علم و تکنولوژی جدید وارد عرصه کشاورزی علمی کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: مازندران با تولید هفت میلیون تنی محصولات کشاورزی، چهار برابر میانگین تولید کشور را دارد که توانسته با ۱۰ درصد ارزش افزوده محصولات کشاورزی، رتبه نخست را در کشاورزی اقتصادی دارا باشد.

شهیدی‌فر بیان کرد: امسال با بکارگیری تیم ۱۰۵ نفره تحقیقات در مراکز جهاد کشاورزی، محقیقن و مروجین وارد عرصه های کشاورزی و روستاها شدند تا بتوانیم از این طریق شاهد افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی باشیم.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی بخش کشاورزی بر روی تولید محصولات استراتژیک مانند گندم، دانه روغنی و برنج است، گفت: زهکشی اراضی کشاورزی از موارد مهمی است که در بخش کشاورزی باید جدی‌تر از قبل به آن پرداخته شود و نیمی از اراضی شالیزاری در کشت دوم به علوفه اختصاص پیدا کند تا مشکل این نهاده در استان رفع شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: مکانیزاسیون یکی دیگر از دغدغه های جدی در بخش کشاورزی است که تا رسیدن به اوج آن راه زیادی وجود دارد و مکانیزاسیون را نباید تنها در کاشت، داشت و برداشت ببینیم بلکه باید نسبت به افزایش پهپادهای کشاورزی تلاش کینم تا سبب کاهش آفات و بیماری‌ها شود.

این مسؤول اضافه کرد: مازندران جزو اولین استان هایی بود که سال گذشته ۱۲ پهپاد را وارد ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی استان کرد و تلاشمان بر این است امسال به ۲۰ پهپاد افزایش پیدا کند.

شهیدی‌فر با بیان اینکه مازندران هر ساله ۳۰۰ هزار تن صادرات محصولات کشاورزی دارد که سال گذشته ۴۱۵ هزار تن محصولات کشاورزی از مازندران به خارج کشور صادر شد، ادامه داد: سال گذشته ۵۴ درصد رشد اقتصادی در کشور مرهون بخش کشاورزی بوده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو