پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تهویه هوای داخل هواپیما هر سه دقیقه یک‌بار / برقراری پرواز‌های خارجی منوط به تصمیمات دو طرف

تاریخ خبر: // کد خبر: 309443 // // // //


تهویه هوای داخل هواپیما هر سه دقیقه یک‌بار / برقراری پرواز‌های خارجی منوط به تصمیمات دو طرف

جعفر زاده گفت: مسافران نگران هوای داخل هواپیما نباشند چراکه هر سه دقیقه یک بار به صورت اتومات از طریق دستگاه‌های تهویه پاکسازی می‌شود.


تهویه هوای داخل هواپیما هر سه دقیقه یک‌بار / برقراری پرواز‌های خارجی منوط به تصمیمات دو طرف

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه داشتن ماسک برای تمامی مسافران بخش هوایی الزامی است گفت: گروه پروازی به هیچ عنوان اجازه ورود به داخل هواپیما بدون ماسک را نمی‌دهد و تمامی این اقدامات طبق دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی است.

او ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا رعایت تمامی دستور العمل‌های بهداشتی در بخش هوایی برای مسافران الزامی است بنابراین باید تمامی مسافران هنگام ورود به داخل هواپیما ماسک به همراه داشته باشند و شرکت‌های هواپیمایی هم موظف به رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و ارائه ماسک به مسافران هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه ضد عفونی تمامی ناوگان بخش هوایی به صورت مرتب و طبق پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود افزود: با توجه به آنکه در داخل کابین هواپیما سیستم تهویه هوا وجود دارد و هر سه دقیقه اقدام به پاکسازی و تهویه هوا می‌کند در صورت داشتن ماسک جای نگرانی نیست.

جعفرزاده اظهار کرد: به طور متوسط در شرایط کرونایی کشور پرواز در مسیر‌های مختلف به صورت میانگین با ۵۰ درصد ظرفیت انجام می‌شود.

او با اشاره به اینکه تمامی پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها در سطوح مختلف پروازی رعایت می‌شود، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به ولادت امام رضا (ع) در صورت در خواست شرکت‌های هواپیمایی برای صدور مجوز پرواز مشکلی ندارد، اما تصمیم گیری در ارتباط با افزایش پرواز‌ها منوط به شرایط بهداشتی مشهد مقدس خواهد بود که در این خصوص اعمال محدودیت و یا رفع آن توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام خواهد شد.

او تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری حسب وظیفه ذاتی خود موظف به نظارت بر اجرای پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ستاد مرکزی مبارزه با کرونا و ملزم به نظارت بر حسن انجام دستورالعمل هاست بنابر این ابتدا رعایت اصول بهداشتی همان گونه که در شیوه نامه ۱۹۰۰ آمده است را توصیه و در صورت مشاهده بی توجهی به مقررات و دستورالعمل‌ها نسبت به برخورد قانونی و بازگشت محدودیت‌های پروازی اقدام خواهد کرد.

جعفرزاده تصریح کرد: اهمال و بی توجهی شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاهی، شرکت‌های خدمات زمینی، بار و مسافر، خدمات ویژه و همچنین سایر شرکت‌های فعال در امر پرواز، در رعایت مقررات و دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری و پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده توسط این سازمان برخورد‌های لازم را در پی خواهد داشت.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: افزایش پرواز‌ها و رفع محدودیت‌ها منوط به تشدید اقدامات پیشگیرانه است اگرچه توصیه‌های وزارت بهداشت این گونه استنباط می‌شود که کنترل ویروس کرونا متکی به رعایت یک دستگاه اجرایی نبوده بلکه رعایت بهداشت شخصی برای تک تک افراد به عنوان محوری‌ترین و رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها تنها راهکار مقاومت در این شرایط سخت است بنابراین چنانچه شرط محوری این موضوع نادیده گرفته شود لطمه اقتصادی ناشی از آن غیرقابل جبران خواهد بود.

او ادامه داد: در صورتی که دستور العمل‌های بهداشتی در بخش هوایی رعایت نشود مسافران می‌توانند از طریق سایت سازمان به نشانی www.cao.ir اطلاع دهند.  برقراری مجدد دیگر مسیر‌های بین المللی منوط به تصمیم دو جانبه و شرایط  دو کشور خواهد بود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو