پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تأمین ۱۰ پل تلسکوپی برای ترمینال جدید فرودگاه کیش/ پروژه اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد

تاریخ خبر: // کد خبر: 309535 // // // //


تأمین ۱۰ پل تلسکوپی برای ترمینال جدید فرودگاه کیش/ پروژه اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از تأمین ۱۰ پل تلسکوپی به ارزش ۵۵ میلیارد تومان برای ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی کیش خبر داد.


تأمین ۱۰ پل تلسکوپی برای ترمینال جدید فرودگاه کیش/ پروژه اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد

غلامحسین مظفری در بازدید از پروژه ترمینال فرودگاه بین‌المللی کیش گفت: با اعمال تغییراتی در پروژه ترمینال فرودگاه کیش و افزایش پل‌های تلسکوپی که هر کدام قابلیت تخلیه و مسافرگیری هم‌زمان دو ایرلاین را دارد ظرفیت مسافری این فرودگاه از 3 میلیون نفر به 6 میلیون نفر خواهد رسید.

وی از تامین ۱۰ پل تلسکوپی به ارزش ریالی بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان خبر داد و افزود: با انعقاد قرارداد با یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور، نخستین پل تلسکوپی وارد پروژه ترمینال فرودگاه بین‌المللی کیش شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه اظهار داشت: بر اساس انعقاد این قرارداد که تعداد آن از ۵ به ۱۰ پل تلسکوپی افزایش یافته است هر دو هفته یکی از پل‌های تلسکوپی به پروژه ترمینال فرودگاه بین‌المللی کیش اضافه می‌شود.

مظفری ضمن قدردانی از شرکت ملزومات برق و معاونت علمی ریاست جمهوری در خصوص تخصیص تسهیلات و پشتیبانی فنی این پروژه تصریح کرد: این مهم در سالی که «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده است با کمک صندوق پژوهش و نوآوری و تعهداتی که سازمان منطقه آزاد کیش داشت یکی از نیازهای جدی کشور در بخش تجهیزات فرودگاهی با بهره‌گیری از تخصص و تجربه شرکت طرف قرارداد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۲۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند، گفت: با افزایش نیروی انسانی، فعالیت این پروژه سرعت بیشتری می‌گیرد و تلاش بر این هست تا پایان سال جاری این مجموعه به بهره‌برداری برسد.

این پروژه در اسفندماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

در ادامه این بازدید مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که این پروژه در قالب دو قرارداد محقق می‌شود، بیان کرد: در قرارداد نخست مبلغی بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان هزینه این پروژه شد و در قرارداد دوم نیز با توجه به متغیر بودن قیمت‌ها، ۱۷/۵ میلیون یورو به ارزش ریالی ۹۴ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است و تا حدود ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای هر کدام از پل‌های تلسکوپی طبق قرارداد ۵/۵ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: تامین ۱۰ پل تلسکوپی بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان توسط شرکت داخلی دانش‌بنیان انجام شده است که مشابه آن توسط شرکت خارجی سه برابر قیمت تمام شده است.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: براساس برنامه زمان‌بندی، این پروژه در اسفندماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

خانزادی در پایان گفت: مسافرگیری و حمل بار در این فرودگاه قابلیت‌های خوبی را برای سرزمین اصلی و کشورهای هم‌جوار فراهم می‌سازد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو