پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گلباران محل شهادت مسافران پرواز ۶۵۵ در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 309605 // // //


گلباران محل شهادت مسافران پرواز ۶۵۵ در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

محل شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز ۶۵۵ ایران ایر در سال ۶۷ با حضور خانواده شهدا بر فراز عرشه ناو شهید ناظری گلباران شد.


گلباران محل شهادت مسافران پرواز ۶۵۵ در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

صبح امروز محل شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز ۶۵۵ ایران ایر که در ۱۲ تیر ۶۷ مورد اصابت دو موشک ناو وینسنس قرار گرفت، با حضور خانواده شهدا بر فراز عرشه ناو شهید ناظری نیروی دریایی سپاه و با مشایعت شناورهای نظامی و مردمی، گلباران شد.

در این مراسم که نماینده ولی فقیه در هرمزگان، استاندار و احمد مرادی نماینده هرمزگان نیز حضور داشتند، بالگرد نیروی دریایی سپاه به همراه شناورهای تندرو و شناورهای مردمی با آرایش خاصی ضمن گلباران محل شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز ۶۵۵، اقتدار و شکوه نظامی کشورمان را نیز جلوه باشکوهی بخشیدند.

سردار غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه در این مراسم اظهار کرد: عجز آمریکایی‌ها در برابر فرزندان ملت ایران در خلیج فارس سبب شکل‌گیری این جنایت شد ولی خون این شهدا، برگ سیاهی به سیاهه‌های خودشان در اذهان ملت ایران اضافه کردند.

وی شعار حقوق بشر آمریکایی را ننگ‌آورترین شعار تاریخ خواند و بیان داشت: اهدای مدال افتخار به راجرز جنایتکار نشانه رسوایی دیگری است که عملکرد وقیحانه آنان را تشدید کرد.

این فرمانده نظامی کشورمان با مضحک‌خواندن رفتار آمریکایی‌ها در اشتباه جلوه دادن این اقدام  تصریح کرد: اهدای مدال به آن فرمانده خونخوار افتضاح دیگری بود و ما ملت ایران هیچ‌گاه این جنایت را فراموش نخواهیم کرد.

سردار غلامشاهی با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم گلباران امسال، از خانواده‌های مکرم شهدای این پرواز که بدلیل محدودیت‌های امسال، شمار کمتری از آنان توانستند در این مراسم حضور یافتند، قدردانی کرد و گفت: راه شهدا با قدرت ادامه دارد و هیچ چیز مانع از بزرگداشت مقام شهدا بخصوص شهدای این جنایت آمریکایی‌ها در خلیج فارس نخواهد شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در سخنانی با اشاره به رفتار تروریستی دولت آمریکا به شهادت سردار سلیمانی در حمله وحشیانه به فرودگاه بغداد اشاره و عنوان داشت: همان تفکر و اندیشه‌ای که به هواپیمای مسافربری ما موشک زد، دست به جنایت ترور شهید سلیمانی زد ولی آمریکا بداند که ما این وحشی‌گری را فراموس نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد: ما بر خلاف آمریکایی‌ها، سیلی‌هایی به دشمنان‌مان آنهم با عزت و اقتدار زده‌ایم که هنوز در گوش آنها صدا می‌کند و آخرین آن نیز سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آنان در شرق هرمزگان و در سواحل مکران بود که ابتدا هشدار دادیم و سپس آن را سرنگون کردیم.

به گزارش فارس، در ۱۲ تیر ۶۷ ناو وینسنس آمریکا در اقدامی جنون‌آمیز به سوی هواپیمای مسافربری پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر که از بندرعباس راهی دوبی بود، آتش گشود و با شلیک دو موشک موجب شهادت ۲۹۰ مسافر بی‌گناهی شد که نیمی از آنان زنان و کودکان بودند.

***

 

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / ایسنا / مشرق


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو