پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حمله «پهپادی گسترده»ارتش یمن به داخل خاک عربستان سعودی

تاریخ خبر: // کد خبر: 309847 // // //


حمله «پهپادی گسترده»ارتش یمن به داخل خاک عربستان سعودی

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که یگان پهپادی ارتش این کشور اهداف تعیین شده در جنوب غرب عربستان سعودی را طی عملیاتی هدف قرار داده است.


حمله «پهپادی گسترده»ارتش یمن به داخل خاک عربستان سعودی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام عملیات پهپادی گسترده علیه اهداف نظامی در جنوب غرب عربستان سعودی خبر داد.سرتیپ یحیی سریع امروز جمعه طی توییتی نوشت که یگان پهپادی ارتش یمن ظهر امروز جمعه با شمار زیادی از پهپادهای «قاصف ۲ کی» عملیات گسترده‌ای در «خمیس مشیط» و «نجران» عربستان سعودی انجام داده است.

او گفت که «در این عملیات، اتاق عملیات و برج مراقبت فرودگاه نجران، انبار تسلیحات و آشیانه هواپیمای نظامی در پایگاه هوایی “ملک خالد” خمیس مشیط و اهداف نظامی دیگر مورد حمله پهپادها قرار گرفته است».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن به رغم ادعای ائتلاف سعودی، تأکید کرد که اهداف مذکور «با دقت بالا» هدف قرار گرفته است.

«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی  امروز جمعه مدعی شد که این ائتلاف «صبح امروز» توانسته چهار پهپاد انتحاری را منهدم کند. این در حالی است که ارتش یمن زمان عملیات را ظهر جمعه اعلام کرده است.2یبفغ6  ÷

 او همچنین ادعا کرد که سه فروند این پهپادها در خاک یمن سقوط کرده است و ائتلاف سعودی طبق قوانین بین‌المللی و انسانی در پی حمایت از غیرنظامیان است .

این دومین حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به عمق عربستان سعودی طی دو هفته اخیر بعد از ماه‌ها توقف عملیات پهپادی و موشکی است. ارتش یمن سوم تیر ماه طی عملیات اول، با موشک‌های بالستیک اهداف نظامی در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی را هدف قرار داده بود.

به دنبال حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطقی در صنعاء و شمال یمن و اصرار سعودی‌ها بر ادامه محاصره این کشور، وزارت دفاع یمن در دولت نجات ملی گفت که در روزهای آینده، برای همیشه به زیاده‌ خواهی‌های طرف سعودی و ائتلاف متجاوزش پایان خواهیم داد . مقامات دولت مذکور طی این هفته از آغاز دور جدید «شدیدترین عملیات» تلافی جویانه به خاک امارات و عربستان خبر داده اند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو