پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتقال اتوبوس مشهور فیلم شان پن با هلیکوپتر + ویدئو

تاریخ خبر: // کد خبر: 309972 // // //


انتقال اتوبوس مشهور فیلم شان پن با هلیکوپتر + ویدئو

اتوبوسی که موضوع کتاب “جان کراکائر” در کتاب «به سوی طبیعت وحشی» بود و کریستوفر مک‌کندلس در آن پناه یافت، به وسیله یک هلیکوپتر از جنگل‌های آلاسکا خارج شد.


انتقال اتوبوس مشهور فیلم شان پن با هلیکوپتر + ویدئو

به گفته کتاب در سال ۱۹۹۶ این اتوبوس پناهگاه امنی برای کریستوفر مک کندلس شد ولی در نهایت او بر اثر گرسنگی در جنگل درگذشت.

این اتوبوس به تصمیم وزارت منابع طبیعی روز پنج‌شنه به وسیله یک هلیکوپتر از محل خارج شد. زیرا هوادران این کتاب و بعد فیلم اقتباسی که شان پن در سال ۲۰۰۷ ساخت، سال‌هاست در جست‌وجوی این اتوبوس بوده‌اند و با این کار جان خود را به خطر انداخته‌اند. به گفته ارتش آمریکا تاکنون ۱۵ نفر برای رسیدن به این اتوبوس با خطر روبه‌رو شده‌اند و دو نفر نیز برای یافتن این اتوبوس که از آن به عنوان «اتوبوس جادویی» یاد می‌شود، جان باخته‌اند.

کتاب «به سوی طبیعت وحشی»، نوشته جان کراکائر :این اتوبوس چنان موجب نگرانی مقامات مسئول شد که سرانجام وزارت منابع طبیعی تصمیم گرفت تا آن را از محل استقرارش که نزدیک رودخانه «تکلانیکا» در آلاسکا است، خارج کند.

کوری فیگ معاون کمیسر منابع طبیعی آلاسکا در این باره گفت: ما مردم را تشویق می‌کنیم تا از مناطق وحشی آلاسکا با خیال راحت لذت ببرند و می‌دانیم این اتوبوس در تصور مردم چه جایی داشت.

وی افزود: به هر حال این یک وسیله نقلیه متروکه و رو به متلاشی شدن بود، اما آنچه مهمتر است این بود که برخی از بازدیدکنندگان جان خود را برای آن به خطر انداختند.

او از این که یک راه‌حل مطمئن، محترمانه و اقتصادی برای برطرف کردن این مشکل یافته‌اند، ابراز خوشحالی کرد.

این اتوبوس روز پنج‌شنبه توسط یک هلیکپوتر ارتشی جابه‌جا شد و در مکانی امن قرار گرفت. در این وسیله پس از جابه‌جایی، گروه کیفی پیدا کردند که آن را برای خانواده مک‌کندلیس ارسال می‌کنند. بحث‌هایی ایجاد شده که این اتوبوس کجا قرار گرفته است و این مکان امن کجاست تا بتواند همچنان میزبان مردم باشد.

کراکائر خودش در سال ۱۹۹۳ اتوبوس را دید و این در حالی بود که داشت کتاب «به سوی طبیعت وحشی» را می‌‌نوشت. او به «واشینگتن پست» گفته است از این که خبر انتقال اتوبوس را شنیده، واقعا متعجب شده است. وی گفت وقتی به اتوبوس رسید آن را دست نخورده یافت و بسیاری از وسایل متعلق به مک‌کندلس در آن باقی مانده بود.

آنهایی که راه او را دنبال کردند البته آنقدر محترم نبودند زیرا به گفته این نویسنده بعداً اتوبوس بسیار خراب شد و قطعات مختلفی از آن به سرقت رفت.

این نویسنده در صحبت با «واشینگتن پست» افزود که حال دیگر این مکان ویران شده و از بین رفته محسوب می‌شود؛ اما این هم تراژیک است که مردم کارهای احمقانه می‌کنند و جانشان را به خطر می‌اندازند.

وی تایید کرد که به نوعی در برابر آنهایی که در تلاش برای دست یافتن به اتوبوس با خطر مرگ روبه‌رو شدند، احساس مسئولیت می‌کند.

وی گفت: کاش اتوبوس می‌توانست همانجا بماند، اما کتابی که من نوشتم این امکان را از بین برد.

فیلم شان پن در هشتادمین دوره جوایز اسکار نامزد بهترین نقش مکمل و بهترین تدوین شده بود.

 

فیلم «به سوی طبیعت وحشی»، ساخته شان پن : جان کراکائر نویسنده و کوهنورد آمریکایی پدیدآور آثار غیرداستانی پرفروشی است که «به سوی هوای رقیق»، «زیر پرچم بهشت» و «جایی که مردان افتخار کسب می‌کنند» از دیگر عناوین مهم آثار او هستند.

وی سال ۱۹۹۶ از اعضای صعود فاجعه بار به اورست هم بود که بر اساس این تجربه، کتاب «به سوی هوای رقیق» را نوشت و فیلم آن هم ساخته شد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اعتماد آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو