پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سامانه پدافند ضد پهپاد و موشک نمی تواند آمریکایی ها را نجات دهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 310052 // // //


سامانه پدافند ضد پهپاد و موشک نمی تواند آمریکایی ها را نجات دهد

مدیر دفتر شبکه الاتجاه وابسته به کتائب حزب الله عراق ضمن تاکید بر ضرورت خروج نظامیان آمریکایی از عراق اعلام کرد که سامانه پدافند ضد پهپاد و موشک نمی تواند آمریکاییها را نجات دهد.


سامانه پدافند ضد پهپاد و موشک نمی تواند آمریکایی ها را نجات دهد

سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد امروز مانور نظامی با حضور بالگردهای آپاچی، هواپیماهای بدون سرنشین و جت‌های جنگی در آسمان عراق انجام داد.گفته می‌شود یک سامانه پدافند ضد پهپاد و موشک هم در سفارت آمریکا به سمت اهداف تمرینی شلیک کرده است. در همین ارتباط، خبرنگار مهر گفتگویی را با «سید مجتبی حیدری» مدیر دفتر شبکه الاتجاه وابسته به کتائب حزب الله عراق انجام داده که مشروح آن از نظر می‌گذرد؛

وی گفت: آمریکائی ها پس از به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در فرودگاه بغداد از ترس حملات گروه های مقاومت به دنبال مستقر کردن سامانه موشکی و آزمایش آن در بغداد بودند تا از سفارت خود حمایت کنند که البته این اقدام با مخالفت کابینه عادل عبدالمهدی مواجه شد.

مقاومت عراق به صورت ۲۴ ساعته حرکت نیروهای آمریکایی در عراق را رصد می‌کند و سفارت و پایگاه هایش در تیررس آنها قرار دارد و نیروهایی چون کتائب حزب الله منتظر فرمان هستند تا آمریکاییها را به درک واصل کنند سید مجتبی حیدری افزود: حالا آمریکائیها این سامانه ضد پهپاد و موشکی را نصب و آزمایش کرده اند تا به گمان خود بتوانند جلوی حملات احتمالی گروه‌های مقاومت عراقی را بگیرند. البته باید به آنها گوشزد کرد که در صورت عدم خروج از عراق طبق قانون مصوب پارلمان این کشور با حملات کوبنده و مهلکی مواجه خواهند شد و این سامانه و سامانه‌های مشابه هرگز نمی‌تواند آنها را در صورت وقوع درگیری نجات دهند و موشک‌های مقاومت بر سر آنها فرود خواهد آمد.

وی اعلام کرد: آمریکائی ها بدانند که رژیم صهیونیستی با گنبد به اصطلاح آهنینش نتوانست جلوی سلاح مقاومت فلسطین را بگیرد حال که سلاح گروه‌های مقاومت عراق به شدت پیشرفته‌تر از سلاح فلسطینیان تحت محاصره است.

مدیر دفتر شبکه الاتجاه گفت: مقاومت عراق به صورت ۲۴ ساعته حرکت نیروهای آمریکایی در عراق را رصد می‌کند و سفارت و پایگاه هایش در تیررس آنها قرار دارد و نیروهایی چون کتائب حزب الله منتظر فرمان هستند تا آمریکاییها را به درک واصل کنند.

وی افزود: انجام این مانور بار دیگر نشان داد که آمریکا هیچ احترامی برای حاکمیت عراق قائل نیست و زبانی جز زبان زور نمی فهمد. مقاومت عراق منتظر است تا کارها به صورت روال قانونی پیش برود اما در صورتی که آمریکا بخواهد حاکمیت عراق را نقض کند با سیلی مواجه خواهد شد.

حیدری اعلام کرد: این مانور نظامی باعث به وجود آمدن خسارت هایی به خانه‌ها و اتومبیل‌های پارک شده اطراف سفارت آمریکا شده است و بار دیگر معلوم شد زندگی مردم هیچ اهمیتی برای آنها ندارد و یک عملیات نظامی را در وسط یک منطقه مسکونی انجام می‌دهند که باعث رعب و وحشت خانواده‌ها شده است.

وی گفت: مانور نظامی آمریکائی ها در منطقه سبز بغداد نقض حاکمیت عراق است و همه باید در برابر آن موضع محکمی بگیرند. امروز مردم به شدت از آنچه در بغداد رخ داد ناراضی هستند و قطعاً صبر آنها پایانی دارد.

مدیر دفتر شبکه الاتجاه افزود: مقاومت عراق آماده خارج کردن آمریکاییها است و تا امروز هم صبوری کرده تا حکومت و پارلمان نقش خود را ایفا کنند. بهتر است آمریکائیها سر عقل بیایند و خود عراق را ترک کنند چون عراق به گورستان آنها تبدیل خواهد شد و مقاومت هرگز از خواسته خود که خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق است کوتاه نخواهد آمد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو