پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز هواپیماهای ضد زیردریایی روسیه در مناطق شمالی اروپا

تاریخ خبر: // کد خبر: 310058 // // //


پرواز هواپیماهای ضد زیردریایی روسیه در مناطق شمالی اروپا

سه هواپیمای ضد زیردریایی توپولف متعلق به ناوگان دریای شمال روسیه با همراهی چند جنگنده میگ، روز جمعه پرواز برنامه ریزی شده‌ای را بر فراز دریای بارنتس، دریای نروژ و شمال شرقی اقیانوس اطلس انجام دادند.


پرواز هواپیماهای ضد زیردریایی روسیه در مناطق شمالی اروپا

دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای شمال روسیه اعلام کرد که روز جمعه سه فروند هواپیمای ضد زیردریایی از نوع “توپولف-142” متعلق به این ناوگان، پرواز برنامه ریزی شده خود در آسمان آب‌های بین المللی دریای بارنتس، دریای نروژ و مناطق شمال شرقی اقیانوس اطلس را به مدت 12 ساعت انجام دادند. این روز جمعه در سرویس گزارش شده است.

در این بیانیه آمده است که در بخش‌های خاصی از مسیر، هواپیماهای روسی توسط جنگنده‌های F-16 نروژی و هواپیماهای F-35ایسلند و جنگنده‌های تایفون انگلیسی همراهی شدند.

ناوگان دریای شمال روسیه یادآور شد که برای اطمینان از امنیت پرواز هواپیماهای توپولف-142، دو جنگنده میگ-31 آنها را همراهی می‌کردند که این پرواز جمعی به عنوان بخشی از برنامه آموزش رزمی خدمه و هماهنگی هواپیماهای ضد زیردریایی و جنگنده تهیه شده است. ضمن اینکه در مسیر بازگشت، خدمه توپولف‌ها از هواپیماهای سوخت گیری ایل-78 نیروی هوایی روسیه هم در حین پرواز سوخت دریافت کردند.

در این بیانیه تاکید شده است که خلبانان هواپیماهای در طول پرواز خود، کلیه قوانین بین المللی برای استفاده از حریم هوایی را  بدون نقض هیچیک از مرزهای کشورهای خارجی را مورد اجرا گذاشتند.

دفتر مطبوعاتی نیروی هوایی انگلیس هم روز جمعه گزارش داد که جنگنده‌های تایفون (Typhoon) این کشور مجبور شدند از پایگاه خود در اسکاتلند، برای اسکورت هواپیماهای روسی که در فضای بین المللی دریای بارنتس پرواز می کردند، به هوا بلند شوند. در این بیانیه ذکر شده که هواپیماهای روس وارد منطقه اطلاعات پرواز انگلیس در شمال سواحل اسکاتلند نشدند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو