پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ممنوعیت سفر اتباع آمریکا به انگلیس

تاریخ خبر: // کد خبر: 310163 // // //


ممنوعیت سفر اتباع آمریکا به انگلیس

اتحادیه اروپا نیز پیشتر سفر اتباع آمریکا به کشورهای عضو این اتحادیه را ممنوع اعلام کرده بود.


ممنوعیت سفر اتباع آمریکا به انگلیس

به نقل از تلویزیون سی ان ان،هفته گذشته اتحادیه اروپا اعلام کرد امکان سفر اتباع آمریکا به کشور‌های حوزه اتحادیه اروپا وجود ندارد، زیرا شیوع بیماری کووید-۱۹ در آمریکا بسیار شدید است.

پس از چند روز از اعلام این تصمیم و ممنوع شدن ورود آمریکایی‌ها به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا، ساعاتی پیش نیز انگلیس پیامی تقریبا مشابه این پیام اتحادیه اروپا منتشر کرد. انگلیس اعلام کرد اتباع آمریکا که بخواهند وارد انگلیس شوند برای مدت ۱۴ روز در قرنطینه قرار می‌گیرند. با این اوصاف، اتباع آمریکا برای سفر به انگلیس در فهرست قرمز قرار گرفته اند.

انگلیس فهرستی در این خصوص اعلام کرده است. بر این اساس، این قرنطینه برای اتباع بسیاری از کشور‌های جهان اعمال می‌شود. البته اتباع ۵۹ کشور جهان از این قرنطینه اجباری به هنگام ورود به انگلیس، معاف هستند. نکته جالب توجه این است که اتباع کشور‌هایی از قبیل ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه در این فهرست قرار دارند که تا چند وقت پیش در کانون شیوع ویروس کرونا قرار داشتند. باتوجه به سرعت سرسام آور شیوع کووید-۱۹ در آمریکا تعجبی ندارد که این کشور در فهرست معاف شدگان مدنظر انگلیس نباشد.

سی ان ان:ایتالیا به علت کرونا، پنج تبعه آمریکا را به خاک خود راه نداد
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، محدودیتهای خاصی برای سفر اتباع کشورهای دیگر به انگلیس اعمال می شود. اتباع بسیاری از کشورها به هنگام سفر به انگلیس باید در قرنطینه چهارده روزه قرار بگیرند. انگلیس فهرست قرمزی در این خصوص منتشر کرده است. در این میان، روز گذشته اتفاق جالب توجهی رخ داد که به اتباع آمریکایی و قاره سبز مربوط بود. پنج آمریکایی با یک جت اختصاصی قصد سفر به ایتالیا داشتند که مسوولان ایتالیایی از ورود این جت به کشورشان جلوگیری کردند. این جت به صورت مستقیم از کلرادو در آمریکا به مقصد جزیره ساردینیا در ایتالیا و در آبهای دریای مدیترانه پرواز می کرد. در کنار این پنج آمریکایی، چند نفر از اتباع کشورهای دیگر هم در این هواپیما بودند. مقامات اروپایی اعلام کردند می خواستند راه حلی برای ورود اتباع آمریکا به ایتالیا بیابند اما باتوجه به اینکه اتحادیه اروپا مقرراتی در این خصوص وضع کرده و سفر اتباع آمریکا را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا به علت کرونا ممنوع کرده است، این امکان فراهم نشد. این هواپیما در نهایت مجبور شد به انگلیس برود و در آنجا فرود بیاید. البته بر اساس قواعد انگلیس، همه سرنشینهای این هواپیما باید برای مدت چهارده روز در قرنطینه بمانند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو