پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از سر گرفته شدن پروازهای فرودگاه سنندج

تاریخ خبر: // کد خبر: 310258 // // //


از سر گرفته شدن پروازهای فرودگاه سنندج

مدیرکل فرودگاه‌های استان کردستان از برقراری دوباره پروازهای فرودگاه سنندج در روزهای شنبه، دوشنبه و پنج‌شنبه هفته به مقصد تهران و بالعکس خبر داد.


از سر گرفته شدن پروازهای فرودگاه سنندج

امیرعباس نظری‌زاده از برقراری دوباره پروازهای فرودگاه سنندج به مقصد تهران و بالعکس خبر داد و اظهار داشت: صبح امروز نخستین پرواز شرکت هواپیمایی کیش ایر پس از شیوع کرونا از مبدا تهران در فرودگاه سنندج به زمین نشست و پروازهای رفت و برگشت به این شهر را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه پرواز امروز با هواپیمای بوئینگ MD82 به شمار شماره پرواز 1-7040 انجام شد، گفت: تمام پروتکل‌های بهداشتی شامل ضدعفونی کردن سالن ترمینال قبل و بعد از هر عملیات پروازی در مراحل عملیات پذیرش و اعزام مسافر در محل فرودگاه رعایت می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کردستان با بیان اینکه پروازهای شرکت هواپیمایی کیش ایر در فرودگاه سنندج در صبح روزهای شنبه، دوشنبه و پنج‌شنبه به‌صورت رفت‌وبرگشت انجام می‌شود، افزود: در صورت فروکش بحران کرونا، احتمال دایر شدن پروازها در کل روزهای هفته توسط این شرکت نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه البته برقراری مجدد پروازها به‌معنای حل مشکل کل پروازهای فرودگاه سنندج نیست، عنوان کرد: شرکت‌های هواپیمایی قشم ایر و آسمان در قبال مجوزی که از سازمان هواپیمایی کشوری برای پروازهای خارجی‌شان گرفته، تعهد ارائه خدمت و راه‌اندازی دو خط داخلی برای مناطق محروم کشور از جمله کردستان را دارند.

نظری‌زاده با اشاره به اینکه سال‌هاست که پروازهای فرودگاه سنندج توسط شرکت‌های هواپیمایی قشم ایر و آسمان انجام می‌شود، اظهار کرد: پس از شیوع کرونا، این شرکت‌ها به‌ بهانه‌های مختلف از زیر بار مسئولیت و تعهد شانه خالی کرده و ما نیز ناچاراً با کیش ایر رایزنی و سرمایه‌گذاری کردیم.

وی تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی قشم ایر و آسمان در قبال پروازهای فرودگاه سنندج خلف وعده کرده و ما نیز این وضعیت را به سازمان هواپیمایی کشوری و دفتر نظارت منعکس و آنها نیز پیگیری کردند، اما زورشان نرسید.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کردستان بیان کرد: نمایندگان سنندج نیز امروز به بنده قول داده که از طریق مجمع نمایندگان پیگیری‌های لازم برای برقراری پروازهای بعدا از ظهر ایران ایر را داده‌اند.

نظری‌زاده گفت: مسافران به مقصد تهران می‌توانند جهت اطلاع از وضعیت پرواز خود پیش از عزیمت به فرودگاه، با شماره 199 تماس حاصل نمایند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو