پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تمدید مهلت ثبت نام کسب و کارهای متقاضی وام کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 310344 // // //


تمدید مهلت ثبت نام کسب و کارهای متقاضی وام کرونا

معاون توسعه اشتغال وزارت کار گفت: دو هزار و۴۰۰میلیارد تومان کمک کرونایی برای ۱۶شرکت هواپیمایی و تعدادی از شرکت‌های خدمات فرودگاهی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما و سایر شرکت‌های مرتبط در نظر گرفته شده است.


تمدید مهلت ثبت نام کسب و کارهای متقاضی وام کرونا

عیسی منصوری، معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار درباره تسهیلات واحدهای تولیدی آسیب دیده از کرونا گفت: کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مصوب نمود با توجه به اتمام زمان مقرر برای اعطای تسهیلات در پایان خرداد و عدم پیشرفت مناسب برنامه، سقف زمانی ثبت نام در سامانه کارا توسط متقاضیان تا پایان تیرماه و مهلت اعطای تسهیلات از سوی بانکها نیز تا پایان مردادماه جاری تمدید شود.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد بانک ملی ایران و سایر بانک ها (در صورت وجود زیرساخت) پرداخت تسهیلات به کارگاههای یک نفره (خویش فرما) را به صورت عدم الزام به حضور فیزیکی متقاضی برای احراز هویت و ارائه اسناد و تکمیل مدارک با استفاده از ظرفیت امضاء الکترونیک، انجام دهند.

منصوری بیان کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به شرکت های بزرگ حمل و نقل مسافر برون شهری، وزارت راه و شهرسازی ملزم به تهیه فهرست مورد نیاز شده است تا آن را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال نماید و اطلاعات تمامی ایرلاین‌ها و زیربخش‌های حمل‌ونقل هوایی و ریلی را در سامانه کارا تکمیل کند.

معاون اشتغال وزارت کار اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می بایست مبالغ پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی جهت اعطای تسهیلات به بنگاه های مورد توافق را تأیید نموده و متقاضیان را به بانک ارجاع نموده و سپس براساس فهرست دریافتی، صحت اطلاعات را بررسی و گزارش نماید.

منصوری ادامه داد: گفتنی است برای حمایت از بخش حمل و نقل هوایی و ریلی و زیربخش‌های تعریف شده آن، مبلغ 3 هزار میلیارد تومان با نرخ سود 12 درصد جهت جبران بخشی از زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی ستاد مقابله با کرونا تصویب شده و تخصیص یافته است.از این مبلغ، دو هزار و400میلیارد تومان برای 16شرکت هواپیمایی و تعدادی از شرکت‌های خدمات فرودگاهی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما و سایر شرکت‌های مرتبط در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اصلاحات آیین نامه پرداخت تسهیلات کرونا گفت: براساس آیین نامه اولیه پرداخت تسهیلات کرونا، کارفرمایان متعهد بودند حداقل 90 درصد نیروی کار خود را حفظ کنند. به عبارتی شرط دریافت تسهیلات این بود که کارفرمایان متعهد می شدند تا پایان سال باید نیروی کار خود را حفظ و بیمه آنها را پرداخت کند، در غیر این صورت مشمول جریمه می شدند و سود نرخ تسهیلات دریافتی آنها تا 24 درصد افزایش می یافت.این مورد با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و موافقت کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا اصلاح شد و تعهد کارفرمایان برای حفظ نیروی کار خود تنها برای 3 ماه و تا زمان پرداخت تسهیلات است.

وی در پایان گفت: در زمینه کارگاه های دارای بیش از 10 نفر کارکن نیز مقرر شد که تسهیلات در اختیار بنگاه قرار گیرد و گواهی سازمان تامین اجتماعی مبنی بر حفظ اشتغال، ملاک عمل قرار گیرد. همچنین ارسال پیامک به مشمولان این بنگاهها، مورد تأکید قرارگرفت.


منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از رکنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو