پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وجود فرودگاه برای کاشمر از الزامات است

تاریخ خبر: // کد خبر: 310353 // // //


وجود فرودگاه برای کاشمر از الزامات است

شهرداری کاشمر گفت: با توجه به اینکه هر ساله حضور مسئولان کشوری در مراسم مختلف را به شهرستان شاهد هستیم و حضور گردشگران به دومین شهر زیارتی استان را نیز داریم، وجود زیرساخت‌هایی از جمله فرودگاه جزء الزامات است.


وجود فرودگاه برای کاشمر از الزامات است

جعفر سلیمانی شامگاه 14 تیر ماه در نشست با خبرنگاران افزود: برای اجرای فاز سوم بلوار سیدمرتضی، خط روشنایی دو کیلومتری پیش‌بینی شده که یک کیلومتر از آن به بهره‌برداری رسیده و تا دو ماه آینده اجرای این پروژه تا میدان سیدمرتضی به ثمر خواهد نشست.

وی عنوان کرد: با توجه به استقبال خوب مردم در فازهای مختلف بلوار سیدمرتضی، در شرح خدمات آن تغییراتی ایجاد شده و مواردی برای راحتی و آسایش شهروندان و زائرین مهیا شده است؛ لاین‏‌های دوچرخه‌سواری، سکوهای نشیمن برای پیاده‌رو در فاز سه و چهار، با کمک مشاورین ذی‌صلاح به‌روزرسانی و اجرایی شده است.

سلیمانی گفت: در این پروژه تلاش کردیم موضوع آن را به سمت پروژه‌ای پایدار تغییر دهیم و از مواد و مصالحی استفاده کنیم که سازگاری با طبیعت داشته باشد، همچنین نگاه خاص شهروند محوری و سلامت‌محور در راستای ایجاد شادابی و نشاط برای شهروندان در این پروژه پیش‌بینی شده و در قسمتی از مسیر میانی بلوار از تندیس مشاهیر شهرستان و المان‌های خاص و فاخر استفاده خواهد شد.

سلیمانی تأکید کرد: افق اجرای طرح و انجام عملیات نهایی توسط مجموعه شهرداری در بلوار سیدمرتضی تا سال 1400 پیش‌بینی شده و امسال به شرایط مطلوبی خواهیم رسید، 15 درصد عملیات باقی‌مانده ممکن است سال آینده به اتمام برسد.

وی اظهار کرد: بلوار سیدمرتضی، یک پروژه خاص در استان و کشور و یکی از طولانی‌ترین پارک‌های خطی کشور است که می‌تواند قابلیت خوبی برای جذب مسافر و تفرجگاه مطلوبی برای شهروندان و زائرین رقم بزند.

شهردار کاشمر گفت: با کمک‌هایی که از مجموعه دولت گرفته‌ایم و تلاش‌هایی که نماینده وقت در مجلس شورای‌اسلامی در جهت تأمین زیرساخت‌های مجموعه گردشگری شهرستان داشته‌اند و با رایزنی‌هایی که در سطح استان و کشور صورت گرفت، شاهد تکمیل بلوار 75 هکتاری خواهیم بود.

سلیمانی در ادامه با بیان این‌که تمام اقدامات شهرداری توسط مراجع ذیصلاح بررسی و مورد نظارت قرار می‌گیرد، گفت: متأسفانه بعضی افراد در فضای مجازی اطلاعات نادرست به شهروندان ارائه می‌دهند که برای شهر مشکل ایجاد می‌کند.

وی در خصوص مسائلی مبنی بر پرداخت کمک بلاعوض شهرداری به فرودگاه خصوصی کاشمر مطرح کرد: در پیگیری‌های مدیر فرودگاه فوق سبک کاشمر با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل فرودگاه‌های کشور مقرر شد در صورت مهیا شدن باند فرود به طول سه کیلومتر، مجوز فرود هواپیمای مسافربری 60 و 70 نفره و هم‏چنین هواپیمای باربری به این فرودگاه داده شود تا شهروندان و منطقه از این اقدام بهره‌مند شوند.

شهردار کاشمر افزود: ساخت فرودگاه توسط دولت باید انجام می‌شد که این امر توسط بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری سنگین و غیرقابل بازده صورت گرفته و با توجه به این‌که دولت به بخش خصوصی نمی‌تواند مستقیم کمک کند از طریق مثلث اقتصادی از استانداری برای اجرای این باند کمک می‌شود.

سلیمانی افزود: اگر فعالیتی در فرودگاه کاشمر صورت گیرد متعلق به مردم کاشمر است و حق واگذاری به غیر وجود ندارد و در مذاکراتی که با مدیر فرودگاه صورت گرفته چنانچه به غیر واگذار شود باید به قیمت روز هزینه‌های انجام شده توسط شهرداری به‌حساب شهرداری واریز گردد.

وی تصریح کرد: باتوجه به این‌که هر ساله حضور مسئولان کشوری در مراسم مختلف را به شهرستان شاهد هستیم و حضور گردشگران به دومین شهر زیارتی استان را داریم، وجود این‌چنین زیرساخت‌هایی از الزامات است.

سلیمانی با تأکید بر این‌که اهل بخشش حق مردم نیستیم، افزود: از هر ریالی که مربوط به مردم کاشمر است دفاع شده و این مبالغ را مفید و مؤثر هزینه می‌کنیم، تلاش کرده‌ایم از ظرفیت‌ها برای فعالیت‌های زیرساختی شهر و افزایش امکانات شهروندان استفاده کنیم به‌گونه‌ای که طی ماه اخیر با کاهش قیمت نفت و هم‏چنین کاهش قیمت قیر از چهار میلیون و 500 هزار تومان به یک‌میلیون و 500 هزار تومان از طریق سازمان همیاری‌ها که سهمیه پنج هزار تنی داشت، دو هزار تن خریداری کنیم و هم‌اکنون نسبت به قبل و با افزایش قیمت نفت و قیر یک میلیارد تومان سود کسب نموده‌ایم.

شهردار کاشمر در ادامه با اشاره به این‌که خط اعتباری 50 میلیارد تومانی کاشمر که در مقابل طلبکاری شهرداری از دولت بود، از دستمان رفت؛ تصریح کرد: با دستور دولت، شهرداری‌هایی که از دولت طلبکار بودند می‌توانستند از این خط اعتباری استفاده و مطالبات خود را وصول کنند، بنابراین در سال 97 طبق پرونده‌های موجود و ثبت شده در شهرداری از دولت 90 میلیارد تومان طلبکاری ثبت شده داشتیم که می‌توانستیم از طریق این خط اعتباری 50 میلیارد تومان آن را برای شهر و در راستای انجام اقدامات زیر بنایی وصول کنیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه در سال 97 طلبکاری‌های شهرداری از دولت از محل کمیسیون 100 و 77 به ثبت رسید و قطعی است و غیرقابل به‌روزرسانی برای سال 98 است، با تورم ایجاد شده ارزش طلبکاری شهرداری یک‌سوم شده درحالی‌که نمی‌توانیم طلبکاری شهرداری از دولت را سه برابر کنیم و با این روند شهرداری و مردم کاشمر از این امکانات بی‌بهره شدند.

شهردار کاشمر گفت: زیان وارد شده برای ارائه خدمات توسط شهرداری به شهر و شهروندان با توجه به نرخ تورم سال 1397 تا 1399 به‌خوبی مشهود است، در صورتی‌که اگر سنگ‌اندازی توسط رئیس وقت شورا صورت نمی‌گرفت و مطالبات شهرداری از دولت وصول می‌شد، با قیمت تمام‌شده پایین‌تری تجهیزات برای پروژه‌های شهری خریداری می‌شد.

سلیمانی ادامه داد: با تعریف 24 پارک محله در سطح میانی شهر در تلاش هستیم هر کجا که زمینی وجود داشته باشد، امکانات اقدامات رفاهی برای شهروندان مهیا کنیم، درآمد شهرداری در سال از محل اخذ عوارض سالانه به 20 میلیارد تومان نمی‌رسد درصورتی‌ که فقط در بخش پسماند هزینه بالایی برای روفت و روب و جمع‌آوری زباله پرداخت می‌شود که از محل دریافت عوارض غیر قابل تأمین است.

شهردار کاشمر گفت: پروژه فرهنگ‌سرای کاشمر با اعتبار دولتی، حفظ جنگل سیدمرتضی، کف‏ سازی و ساماندهی تپه‌های سیدمرتضی، پروژه بلوار سیدمرتضی، راه‌اندازی کارگاه بتن غلتکی و تولید تایل، طرح بزرگ ساماندهی آرامگاه شهید مدرس، احداث 10 باب سالن ورزشی، پارک بزرگ بانوان با امکان انجام 23 فرآیند ورزشی در زمره اقدامات زیرساختی انجام شده شهرداری برای توسعه شهر محسوب می‌شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو