پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فروش بلیت پرواز و تور خارجی تنها با مجوز سازمان هواپیمایی/ ‌ارائه خدمات به مسافر بدون ماسک ممنوع

تاریخ خبر: // کد خبر: 310406 // // // // //


فروش بلیت پرواز و تور خارجی تنها با مجوز سازمان هواپیمایی/ ‌ارائه خدمات به مسافر بدون ماسک ممنوع

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه فعلا زمان مشخصی برای برقراری مجدد پروازهای خارجی اعلام نمی‌شود، گفت: بدون مجوز سازمان هواپیمایی، فروش هرگونه بلیت و تور خارجی غیرقانونی است.


فروش بلیت پرواز و تور خارجی تنها با مجوز سازمان هواپیمایی/ ‌ارائه خدمات به مسافر بدون ماسک ممنوع

رضا جعفرزاده درباره تبلیغاتی که به تازگی در برخی سایت‌ها برای فروش تور های خارجی و بلیت پرواز انجام می‌شود، اظهار داشت: هرگونه فروش بلیت یا تور خارجی، زمانی قانونی است که شرکت هواپیمایی مربوطه، مجوز آن پرواز را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده باشد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: بدون مجوز سازمان هواپیمایی، فروش هرگونه بلیت و تور خارجی غیرقانونی است.

وی درباره راه‌اندازی مجدد پروازهای خارجی، تاریخ دقیقی اعلام نکرد و گفت: ‌این موضوع منوط به رفع محدودیت‌های کشورها است، چنانچه شرایط بهداشتی کشورها مناسب‌تر شد، همچنین اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی ایجاد شد، قطعاً سازمان هواپیمایی کشوری به تدریج نسبت به صدور مجوز برای پروازهای خارجی اقدام خواهد کرد.

جعفرزاده در پاسخ به این سؤال که مردم چگونه می‌توانند مطمئن شوند تور یا پرواز خارجی که خریداری می‌کنند مجوز از سازمان هواپیمایی دارد؟ گفت: مردم می‌توانند از طریق بخش راستی‌آزمایی انجمن شرکت‌های هواپیمایی و یا مراجعه به سایت شرکت هواپیمایی موردنظر و یا تماس تلفنی با آن شرکت هواپیمایی، از برقراری پرواز خارجی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنند.

وی تأکید کرد: با این حال به مردم توصیه می‌کنیم خرید بلیت را فقط از طریق دفاتر فروش معتبر انجام دهند و نسبت به واقعی بودن بلیت، با پیگیری‌هایی که ذکر شد مطمئن شوند.

جعفرزاده یادآور شد: چنانچه تخلفی در این باره صورت گیرد، مسافران امکان پیگیری از طریق سایت سازمان هواپیمایی را دارند.

به مسافران بدون ماسک‌ خدمات داده نمی‌شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه دارا بودن ماسک در همه پروازها و سالن ترمینال‌های مسافری اجباری است، گفت: از مسافران می‌خواهیم در این باره قوانین بهداشتی را رعایت کنند.

وی بیان کرد: فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی مجاز به سرویس‌دهی به افراد بدون ماسک نیستند، ضمن اینکه خودشان هم نباید نسبت به ارائه ماسک به مسافران، اغماض کنند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو