پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تدوین برنامه عملیاتی توسعه گردشگری سلامت در خراسان شمالی

تاریخ خبر: // کد خبر: 310432 // // //


تدوین برنامه عملیاتی توسعه گردشگری سلامت در خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به برقراری پروازهای مسیر بجنورد به عشق‌آباد کشور ترکمنستان و بالعکس در آینده‌ای نزدیک، گفت: با هدف بهره‌گیری از این ظرفیت، به‌دنبال توسعه گردشگری سلامت در استان بر اساس برنامه‌ای عملیاتی هستیم.


تدوین برنامه عملیاتی توسعه گردشگری سلامت در خراسان شمالی

حبیب یزدان‌پناه در نشستی مشترک که با حضور معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی، تعدادی از آژانس‌های گردشگری و اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان برگزار شد بر ضرورت آمادگی‌های لازم به منظور بهره‌گیری از پروازهای بجنورد-عشق آباد تأکید کرد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، وی با بیان این‌که بر اساس تعرفه خدمات و در چارچوب قوانین و مقررات برنامه‌های عملیاتی خود را پیش خواهیم برد، عنوان کرد: از سوی شرکت‌ها و آژانس‌های گردشگری استان این آمادگی وجود دارد تا با برقراری پروازهای بجنورد-عشق‌آباد بتوان از این پتانسیل برای جذب گردشگر و توریسم سلامت استفاده کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در حوزه گردشگری سلامت را عاملی برای ایجاد رونق اقتصادی و درآمدزایی برشمرد و اظهار کرد: تسهیل ارائه خدمات سلامت به گردشگران داخلی و خارجی از سوی آژانس‌های گردشگری انجام می‌شود.

یزدان‌پناه با تأکید بر این‌که از تمام ظرفیت‌ها در راستای توسعه و گسترش روابط خراسان شمالی با کشور ترکمنستان استفاه خواهیم کرد، افزود: هم‌مرز بودن این استان با ترکمنستان و نیز طبیعت بکر خراسان شمالی ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه گردشگری است.

وی تصریح کرد: برگزاری نوروزگاه مشترک با کشور ترکمنستان که برای فروردین سال جاری برنامه‌ریزی شده بود به‌دلیل کرونا لغو شد، با این‌حال اجرای برنامه‌های فرهنگی با هدف معرفی خراسان شمالی و جذب گردشگر از این کشور را همچنان در برنامه‌های خود دنبال خواهیم کرد.

گفتنی است؛ در هفته گذشته طی مکاتبه‌ای از سوی معاون مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خطاب به استاندار خراسان شمالی عملیات اجرایی برقراری پروازهای بجنورد-عشق‌آباد آغاز شد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو